Tarcza 3.0. Dla kogo, co obejmuje, jak z niej skorzystać? Ulgi dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 3.0

2020-05-22 13:30
Tarcza 3.0. Dla kogo, co obejmuje, jak z niej skorzystać? Ulgi dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 3.0
Autor: Pixabay.com Tarcza 3.0. Dla kogo, co obejmuje, jak z niej skorzystać? Ulgi dla przedsiębiorców w ramach Tarczy 3.0

Tarcza 3.0 już działa - dla kogo jest tarcza 3.0, co obejmuje i jak z niej skorzystać? Odpowiadamy na te pytania i informujemy, z jakie ulgi dla przedsiębiorców przewidziano w ramach tarczy 3.0.

Tarcza 3.0 to kolejna wersja tarczy, z której mogą korzystać przedsiębiorcy - ci, którym pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany biznesowe lub ci, których działalność przez tę pandemię została całkowicie wstrzymana.

Tarcza 3.0. Co obejmuje? Co się zmieniło?

Ze zwolnienia ze składek mogą teraz skorzystać firmy, których przychód przekroczył 15 681 zł, ale ich dochód nie był wyższy niż 7000 zł – zakłada nowa odsłona tarczy antykryzysowej. Oznacza to, że z tarczy może teraz skorzystać więcej przedsiębiorców.

- Tarcza 3.0 uprawnia do świadczenia postojowego przedsiębiorców, którzy prowadzili działalność przed 1 kwietnia br. Pozostałe warunki pozostają bez zmian. Należy wykazać 15-proc. spadek przychodu a to oznacza, że na wniosku składanym w maju przychód w kwietniu powinien być niższy o 15 proc. od przychodu w marcu – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Tarcza 3.0. Jakie ulgi dla przedsiębiorców?

Ze zwolnienia będą mogli skorzystać także przedsiębiorcy, którzy korzystają z tzw. ulgi na start. Zwolnieniu dla tych grup podlegają składki za kwiecień i maj – nawet, jeśli zostały opłacone.

Kolejne postojowe. Jakie warunki?

Wypłata świadczenia postojowego może nastąpić nie więcej niż trzy razy. Warunkiem jest oświadczenie przedsiębiorcy lub zleceniobiorcy, że sytuacja materialna wykazana we wcześniejszym wniosku nie uległa poprawie. Ocenia to sam wnioskodawca. W oświadczeniu nie trzeba wykazywać kolejnego spadku przychodów, ale sytuacja materialna przedsiębiorcy lub osoby wykonującej umowę cywilnoprawną powinna być na podobnym poziomie lub niewiele się zmienić.

Warto podać we wniosku swoje aktualne dane kontaktowe. W razie wątpliwości pracownik ZUS skontaktuje się z wnioskodawcą e-mailem lub telefonicznie i wyjaśni, co należy zrobić, aby uzupełnić lub skorygować wniosek.

Morawiecki: Tarcza antykryzysowa błyskawicznie przygotowana przez rząd
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE