TA funkcja w smartfonie może uratować ci życie! Mało osób o niej wie!

2022-05-20 10:07
TA funkcja w smartfonie może uratować ci życie! Mało osób o niej wie!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach mają naprawdę sporo funkcji. Można zainstalować wszystkie możliwe aplikacje, które pomagają nam w codziennym funkcjonowaniu. Okazuje się, że o niektórych możliwościach najnowszych modeli nie mamy nawet pojęcia. Jedna z nich może się okazać naprawdę ważna i uratować nam życie.

Ta funkcja w telefonie może się przydać podczas ekstremalnych zdarzeń. Nadal sporo osób o niej nie wie. Lepiej oczywiście jeśli nie będziemy musieli z niej korzystać, jednak jeżeli już zmusi nas do tego sytuacja, warto wiedzieć jak to zrobić. Mowa tutaj o ukrytej opcji SOS - tak, właśnie ona może uratować nam życie, kiedy nie jesteśmy w stanie wezwać służb ratunkowych podczas wypadku. To ważne: nie zawsze bowiem jest ktoś w pobliżu, kto może to zrobić. Jak zatem można wezwać pomoc przy pomocy telefonu?

Niektóre telefony posiadają osobny przycisk do uruchamiania funkcji SOS, inne uruchamiają ją w określony sposób, a do jeszcze innych smartfonów trzeba zainstalować określoną aplikację, żeby uruchomić możliwość wysyłania awaryjnego powiadomienia. Wszystko zależy od rodzaju komórki.

Funkcja SOS w telefonie. Jak z niej skorzystać?

Każdy telefon z systemem Android posiada wbudowaną funkcję SOS. Wystarczy, że trzy razy pod rząd wciśniesz przycisk zasilania. To wszystko. Telefon zrobi wtedy automatycznie zdjęcie przednią kamerą i wysyła je razem z komunikatem "SOSO" i lokalizacją z Google Maps do wcześniej ustalonych numerów kontaktowych.

Jeśli pojawi się problem z dokładnym ustaleniem lokalizacji, warto wtedy nakierować aparatem na jakiś konkretny obiekt. To pomoże w określeniu miejsca, w którym się znajduje osoba uległa wypadkowi.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?

Niestety funkcja SOS nie pojawia się na wszystkich telefonach. Na pewno działa ona na urządzeniach firmy Samsung. Trzeba ją uruchomić w ustawieniach, wpisując nr telefonu, do którego ma być wysłane powiadomienie. Jeśli posiadasz smartfona innej marki warto sprawdzić aplikacje w sklepie Google Play np. SOS Emergency App lub Rodzinne S.O.S.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE