Sześć firm chce wybudować ścieżkę rowerową Gruszeczka - Książęca Wieś

2020-07-01 14:56
Jeszcze w tym roku powstanie biegnąca przez las ścieżka rowerowa z Gruszeczki do Książęcej Wsi
Autor: Sebastian Stelmach Jeszcze w tym roku powstanie biegnąca przez las ścieżka rowerowa z Gruszeczki do Książęcej Wsi

Sześć firm walczy o kontrakt na budowę ścieżki rowerowej z Gruszeczki do Książęcej Wsi. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy poznało właśnie oferty od potencjalnych wykonawców.

Przypomnijmy, że do wykonania jest leśny 6-kilometrowy odcinek prowadzący z Gruszeczki w gminie Milicz w powiecie milickim do Książęcej Wsi w gminie Żmigród i powiecie trzebnickim. Powiat zamierza na to zadanie przeznaczyć 2 mln 300 tysięcy zł.

Ten brakujący fragment ścieżki uniemożliwia w tej chwili spokojną podróż rowerem ze Żmigrodu w kierunku Milicza. Okoliczni mieszkańcy i turyści czekają z utęsknieniem na wykonanie tej ścieżki, dzięki czemu będzie można podziwiać atrakcyjne tereny oddzielone w tej chwili lasem.

Tablice rejestracyjne w Polsce. Z jakiego województwa pochodzi auto oznaczone...

Pytanie 1 z 10
BWM:

O wykonanie tej inwestycji walczy sześć firm, których oferty wynoszą od prawie 2 mln zł do blisko 3 mln zł. Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Masy Polskie sp. z o.o. sp. k. z Lubina, proponując wykonanie ścieżki za 1 935 554,40 zł, z kolei najdroższą ofertę złożyła firma PUB "BRUKPOL" s.c. ze Strzelec Wielkich, proponując kwotę 2 998 335,70 zł. W tej chwili urzędnicy starostwa analizują oferty tak, by pod koniec lipca móc podpisać umowę z wykonawcą.

Dodajmy, że wykonawca będzie miał 5 miesięcy na zbudowanie brakującego fragmentu ścieżki rowerowej, który połączy Żmigród z Miliczem.

Przygotowanie do wyprawy rowerowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE