Koncert

i

Autor: Pexels/CC0/pixabay.com

Święto Wrocławia 2022. Kto zagra 24, 25 i 26 czerwca? [KONCERTY, ATRAKCJE]

2022-06-24 12:03

Wrocław zaprasza na cykl bezpłatnych, dużych, plenerowych koncertów 24, 25 i 26 czerwca. Koncerty organizowane są w ramach Święta Wrocławia 2022. Na scenie na wrocławskim Rynku szykuje się muzyczna uczta pod hasłem „Spotkajmy się we Wrocławiu”. Kto się pojawi? Sprawdźcie poniżej.

W piątek, 24 czerwca na wrocławskim Rynku zagrają Lady Pank, Myslovitz, Flow Up! i Mescalero.

Gwiazdą wieczoru niewątpliwie będzie zespół Lady Pank, który będzie świętował 40 -lecie swojego istnienia. Zespół został założony w 1981 roku we Wrocławiu. Koncert jubileuszowy miał się odbyć już w ubiegłym roku, jednak pandemia pokrzyżowała te plany. Jan Borysewicz z zespołem zagra najbardziej znane przeboje grupy.

Grupa Lady Pank powstała w stolicy Dolnego Śląska, dlatego tym bardziej cieszy fakt, że wystąpią w miejscu, w którym wszystko się zaczęło. Niebawem w mieście pojawi się również krasnal Mała Lady Pank, nawiązujący do niezapomnianego przeboju.

Oprócz Lady Pank, 24 czerwca pojawi się również Mescalero, a także obchodzący 30-lecie działalności Myslovitz. Potem wystąpi lokalny zespół z Wrocławia Flow Up!.

Wydarzenie będzie dostępne dla osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z opracowanymi Wrocławskimi Standardami Dostępności Kultury i Wydarzeń.

Drugi dzień weekendu w rytmie miasta to gest solidarności z Ukrainą. Sobota, 25 czerwca, to koncerty #SilniRazem w Rynku, scena Old Jazz Days Festival na pl. Solnym oraz Potańcówka na pl. Wolności. Jedną z sobotnich gwiazd będzie Kozak System. Pojawi się też NO LOGO z Marią Sadowską, czyli połączenie jazzu, funku, muzyki elektronicznej i popu.

 

25 czerwca pojawi się również wrocławski zespół Palmy. Później zespół Bethel, założony przez Grzegorza Wlaźlaka. Grają muzykę reggae z elementami dub oraz ska. Pojawi się także Bartek Deryło i Cieniu - znani zerokiej publiczności z programu Voice of Poland.

Kto wystąpi na scenie 26 czerwca?

Ostatniego dnia koncertów na scenie wspomnienie legendy Wrocławia - Andrzeja Waligórskiego. Koledzy i przyjaciele artysty będą go wspominać, recytując i śpiewając utwory. Wystąpią m.in: Leszek Niedzielski, Jerzy Skoczylas i Stanisław Szelc. Na scenie zobaczymy syna Andrzeja Waligórskiego - Marka oraz jego wnuka - Mateusza. Kilka słów powie o patronie koncertu prof. Jan Miodek.

Będą też wielkie gwiazdy polskiej sceny: Ewa Bem, Anna Jurksztowicz, Krzysztof Kiliański i Ryszard Rynkowski.

Wszystkie koncerty w ramach Spotkajmy się we Wrocławiu - 24-26 czerwca 2022 roku - są bezpłatne.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!