Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]

2021-11-30 13:48
Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]
Autor: Materiały prasowe Zieleniec Sport Arena Stoki narciarskie na Dolnym Śląsku oficjalnie otwarte! Trasy pełne śniegu [ZDJĘCIA]

4 grudnia w ośrodku Zieleniec Sport Arena zainaugurowany zostanie nowy sezon narciarski. Obiecujący początek zimy w górach umożliwił bardzo dobre przygotowanie stoków. W sobotę, punktualnie o 9:00 otwarta zostanie większość kolei i wyciągów wraz z całą narciarską infrastrukturą. W całym ośrodku, podobnie jak miało to miejsce w minionym sezonie, obowiązuje reżim sanitarny związany z pandemią Covid-19.

W wyższych partiach Karkonoszy już 7 listopada poranek przywitał turystów iście srogą i białą aurą. W innych górach w województwie dolnośląskim również pojawił się pierwszy śnieg, który nieuchronnie zwiastował zbliżającą się zimę. Miłośnicy sportów zimowych z niecierpliwością wyczekiwali rozpoczęcia nowego sezonu. Spieszymy z dobrymi wiadomościami! Już w tym tygodniu wyciągi na Dolnym Śląsku zostaną otwarte. Pierwszy startuje Zieleniec. 

- Choć nigdy w Zieleńcu na warunki, jakie stwarza nam aura, nie narzekamy, w tym roku wszystko przebiega zaskakująco pozytywnie - mówi Grzegorz Głód, menedżer zielenieckich stacji. - Całkiem pokaźne mrozy, jakie notujemy pod Orlicą od kilku dni, pozwoliły na uruchomienie armatek i rozpoczęcie naśnieżania. Ale ostatnio Zieleniec nawiedziły też dość silne opady śniegu, dzięki czemu udało nam się przygotować trasy i z optymizmem spoglądać w nadchodzące dni. Decyzja mogła być więc tylko jedna - 4 grudnia stratujemy! 

Oficjalne otwarcie stoków narciarskich w Zieleńcu będzie miało 4 grudnia, jednak Ci bardziej niecierpliwi mogą odwiedzić miejscowość już w piątek, 3 grudnia, kiedy to w godzinach od 9:00 do 16:00 czynna będzie kolej 4 osobowa ośrodka Diament oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła narciarska.

W sobotę 4 grudnia z kolei, ruszą prawie wszystkie koleje oraz kilka wyciągów talerzykowych i taśmowych, których w sumie jest w Zieleńcu aż 31. Swoją pracę rozpoczną punktualnie o godzinie 9:00, a zakończą ją nocnymi jazdami o 21:00. Podobnie rzecz wyglądać będzie w niedzielę. Dokładny rozkłady jazdy na najbliższy weekend oraz kolejne dni zostanie ogłoszony w drugiej połowie tygodnia.  

Również w sobotę rozpoczną pod Orlicą prace wszystkie funkcjonujące tu szkoły narciarskie oraz wypożyczalnie sprzętu. Prężnie działają już tutejsze hotele, pensjonaty i kwatery, w weekend ruszy także większość punktów gastronomicznych.

ZOBACZCIE PONIŻEJ W GALERII, JAKIE WARUNKI PANUJĄ W ZIELEŃCU! 

Cały czas można kupić też karnet online, do czego jeszcze przed przyjazdem do Zieleńca gorąco zachęcają przedstawiciele stacji, który umożliwia korzystanie ze wszystkich 31 kolei i wyciągów.

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 30.11 (Goście: Paweł Kowal - KO oraz Sylwia Spurek - eurodeputowana Zielonych) Sedno Sprawy: Marcin Przydacz
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE