Żłobek Wrocław. Nabór wiosenno- letni w maju [ZASADY, REKRUTACJA]

i

Autor: LRCL/Pixabay/cc0 Żłobek Wrocław. Nabór wiosenno- letni w maju [ZASADY, REKRUTACJA]

Rekrutacja do żłobków we Wrocławiu. Gdzie są jeszcze wolne miejsca?

2021-07-02 11:36

Znane są już wyniki rekrutacji do żłobków. Ponownie został również otwarty system rekrutacji dla rodziców i opiekunów prawnych. Od 1 września we wrocławskich żłobkach - tych publicznych i z miejskich dofinansowaniem -będzie 3130 miejsc. 2628 dzieci zostało zakwalifikowanych, w systemie pozostaje więc jeszcze ponad pół tysiąca wolnych miejsc.

Rodzice składając wnioski we Wrocławiu wybierali trzy placówki – zostali zakwalifikowani do jednej z nich. Dobra wiadomość jest taka, że w żłobkach zostało jeszcze 501 wolnych miejsc. 

– Szacujemy, że dla nikogo nie zabraknie miejsca. W listopadzie, po remoncie gotowy będzie żłobek przy ul. Krowiej i do rekrutacji trafi sto wolnych miejsc. Kolejnych ok. 250 wróci do systemu w wyniku niepodpisania umów przez rodziców, którzy dostali się w pierwszym etapie rekrutacji. W wyniku naturalnej rotacji do stycznia 2022 r. powinno zwolnić się kolejnych 450 miejsc – mówi Joanna Nyczak, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.

We Wrocławiu rekrutacja do żłobków prowadzona jest w sposób ciągły. Wnioski o przyjęcie dzieci można składać przez cały rok. Również przez cały czas przydzielane są miejsca. Wyjątkiem jest okres wiosenno-letni, w czasie którego jednocześnie przydzielana jest duża liczba wolnych od września miejsc, uwalnianych przede wszystkim przez dzieci idące do przedszkoli i zmieniające grupy w żłobkach. Aby przeprowadzić ten nabór, system rekrutacyjny musi zostać zaktualizowany o informacje o wolnych od września miejscach, nowych żłobkach i grupach.

System będzie otwarty dla rodziców i opiekunów prawnych od 1 do 8 lipca 2021 roku. Po tym czasie nastąpi krótka przerwa techniczna (9-15 lipca). System ponownie otwarty zostanie 16 lipca i znów rekrutacja będzie prowadzona w trybie ciągłym tj. sukcesywnie, odpowiednio do liczby pojawiających się wolnych miejsc w żłobkach.

Wolne miejsca w żłobkach we Wrocławiu 

Szczegóły dotyczące rekrutacji do wrocławskich żłobkowi, klubów dziecięcych i wolnych miejscach można znaleźć tutaj: https://nabor.pcss.pl/wroclaw/zlobek

We Wrocławiu sukcesywnie wzrasta liczba miejsc w ramach poszczególnych form opieki nad dziećmi do lat 3. W 2020 r. było ich 8 677. Wrocław utrzymał pozycję lidera wśród polskich, dużych miast pod względem proporcji dzieci objętych opieką w żłobkach i klubach dziecięcych. W 2020 r. z takiej formy opieki korzystało 30% dzieci (25% w 2017 r.).

Raport z anteny 02.07, godz.10
Sonda
Wakacje 2021 - czy powinny trwać krócej czy dłużej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE