Przedszkola zamknięte z powodu koronawirusa. Mimo to we Wrocławiu rusza rekrutacja

2020-03-18 8:47 Krzysiek Staszkiewicz
Przedszkola zamknięte z powodu koronawirusa. Mimo to we Wrocławiu rusza rekrutacja
Autor: sphaeroid/CC0/pixabay.com Przedszkola zamknięte z powodu koronawirusa. Mimo to we Wrocławiu rusza rekrutacja

Przedszkola mogą być zamknięte dłużej niż zakładano. To z powodu epidemii koronawirusa. Mimo to już 20 marca we Wrocławiu rusza rekrutacja do tych placówek. Miasto jednak adaptuje się do sytuacji i odchodzi od osobistego dostarczenia dokumentów do przedszkoli pierwszego wyboru.

- Wypełniamy wniosek w wersji elektronicznej, następnie go drukujemy, podpisujemy, drukujemy i dołączamy dodatkowe niezbędne załączniki, które także podpisujemy i odsyłamy je za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej do komisji rekrutacyjnej - tłumaczy Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miasta Wrocławia.

Do tej pory rodzice musieli też uzyskać zaświadczenie o zatrudnieniu. - Na tym etapie rekrutacji będziemy honorować także oświadczenie, że jest się zatrudnionym w określonej firmie lub inne dokumenty w formie maili lub skanów zaświadczeń z zakładów pracy. Podobnie będzie z zaświadczeniem z poradni o potrzebie kształcenia specjalnego. Na tym etapie, na razie wystarczy skan zaświadczenia lub oświadczenia, że dziecko jest w trakcie uzyskiwania odpowiednich dokumentów - dodaje Anna Bytońska.

Nie ma także potrzeby uzyskiwania oświadczenia o zameldowaniu. W tym roku rekrutacja odbywa się przez internet. Wnioski składamy do 25 marca.​ więcej informacji znajdziecie na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl

Koronawirus instrukcja postępowania