Poznaliśmy nazwisko nowego wiceprezydenta Wrocławia. To Bartłomiej Ciążyński

i

Autor: UM Wrocław

Poznaliśmy nazwisko nowego wiceprezydenta Wrocławia. To Bartłomiej Ciążyński

2023-02-10 15:00

Bartłomiej Ciążyński to współprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia oraz wrocławskich struktur Nowej Lewicy. Od 2019 r. pełni funkcję Społecznego Doradcy Prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, a od 2021 r. współprzewodniczy Wrocławskiej Radzie ds. Równego Traktowania. Od teraz jest także wiceprezydentem Wrocławia.

"Od początku kadencji stawiamy na łączenie środowisk. Łączy nas Wrocław i chęć skutecznej pracy tak, by miasto zmieniało się na lepsze" – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, przedstawiając sylwetkę nowego wiceprezydenta. Został nim Bartłomiej Ciążyński, który mieszkańcom zainteresowanym wrocławską polityką jest już znany dosyć dobrze.

Kim jest Bartłomiej Ciążyński?

To radca prawny i samorządowiec. Od 2018 r. radny miejski i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia, od 2019 r. społeczny doradca prezydenta Wrocławia ds. tolerancji i przeciwdziałania ksenofobii, od 2021 r. współprzewodniczący Wrocławskiej Rady ds. Równego Traktowania, sekretarz Komisji Praw Człowieka i Równego Traktowania Związku Miast Polskich. Od 2022 r. Wiceprezydent Europejskiej Koalicji Miast Przeciwko Rasizmowi (ECCAR).

"4 lata w różnych rolach w samorządzie: radnego, doradcy prezydenta, zbudowały we mnie przekonanie, że w samorządzie się da. Sprawczość, przełożenie na najważniejsze sprawy mieszkańców dają ogromną satysfakcję. Tu pozwolę sobie nawiązać do słów byłego burmistrza Nowego Jorku, Michaela Bloomberga, który powiedział kiedyś: narody gadają, mówią, a miasta działają. Nam się we Wrocławiu zwyczajnie chce" - mówił Bartłomiej Ciążyński, od dziś wiceprezydent Wrocławia.

Za co odpowiedzialny będzie nowy wiceprezydent?

Bartłomiejowi Ciążyńskiemu podlegać będzie Departament Spraw Społecznych UMW (wraz z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych, Wydziałem Kultury, Biurem Sportu i Rekreacji i Wydział Partycypacji Społecznej), a także m.in.:

  • Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław,
  • Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej,
  • Wrocławskie Centrum Integracji,
  • Wrocławski Zespół Żłobków,
  • Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego,
  • Wrocławski Tor Wyścigów Konnych – Partynice

"Wspólny Wrocław to przede wszystkim: solidarność, równość i wspólnota. To wsparcie dla seniorów, dla młodych wrocławian, którzy starają się o swoje pierwsze mieszkania. To sprawy związane z równym traktowaniem każdego mieszkańca i mieszkanki miasta. Będziemy dalej szukać tych najlepszych rozwiązań i będziemy brali sprawy w swoje ręce" - dodał Ciążyński.

Jacek Sutryk będzie startował w kolejnych wyborach 

Podczas prezentacji swoją chęć do startowania w kolejnych wyborach prezydenta Wrocławia zadeklarował piastujący obecnie to stanowisko Jacek Sutryk. 

"Kiedy Nowa Lewica zaproponowała, by to on objął funkcję wiceprezydenta odpowiedzialnego za Departament Spraw Społecznych to przystałem na tę propozycję. Sam dalej zamierzam kandydować na stanowisko Prezydenta Wrocławia i zmieniać nasze miasto ze wszystkimi środowiskami, którym tak jak mi zależy na naszym mieście" – zadeklarował Jacek Sutryk.

Piękne słowa cieszą wszystkich, dlatego mamy nadzieję, że za tymi słowami pójdzie również ciężka praca. Nowemu wiceprezydentowi życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że zgodnie z tym, co powiedział, jemu "się we Wrocławiu zwyczajnie będzie chciało".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE