Powrót dzieci do szkół. Czy Wrocław jest na to przygotowany?

2021-01-14 7:30
Powrót dzieci do szkół. Czy Wrocław jest na to przygotowany?
Autor: Pixabay.com Powrót dzieci do szkół. Czy Wrocław jest na to przygotowany?

W poniedziałek, 18 stycznia, zaraz po feriach, do szkół wrócą uczniowie klas 1-3. Czy gmina Wrocław jest na to przygotowana?

Według wytycznych powrót uczniów klas I-III do szkół jest możliwy jedynie w reżimie sanitarnym, a te wytyczne opierają się w dużej mierze na zapisach znanych już np. z września 2020 roku.

We Wrocławiu jest 246 miejskich placówek oświatowych, w tym 110 przedszkoli, które pracują nieprzerwanie w reżimie sanitarnym, a także 80 szkół podstawowych i 36 ponadpodstawowych, do których uczęszcza ponad 65,5 tysiąca uczniów oraz ponad 5,5 tysiąca nauczycieli. Zmiany ogłoszone przez rząd dotyczą wyłącznie szkół podstawowych, do których 18 stycznia wrócą uczniowie klas I-III. Oznacza to, że do nauki i pracy stacjonarnej wróci około 16,5 tysiąca dzieci z 730 klas oraz około 800 nauczycieli. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych (ponad 49 tysięcy osób) mają kontynuować naukę zdalną.

- Wrocławskie szkoły są obecnie gotowe na każdy wariant prowadzenia zajęć. Dyrektorzy i nauczyciele miejskich placówek mają doświadczenie zarówno w prowadzeniu lekcji w formie stacjonarnej w reżimie sanitarnym, jak w formie hybrydowej i zdalnej – mówi Ewa Monastyrska, dyrektor Wydziału Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia – Nauka stacjonarna dla klas I-III przy jednoczesnej kontynuacji zajęć zdalnych dla starszych dzieci to wariant organizacji pracy szkół, który był już wykorzystywany jesienią ubiegłego roku. Szkoły mają już wypracowane procedury.

Zgodnie z wytycznymi MEiN, GIS, MZ, w wyznaczonych pomieszczeniach szkoły, w tym w miejscach ogólnodostępnych, toaletach , przy wejściu głównym do placówki znajdują się środki do dezynfekcji rąk oraz instrukcje zasad higieny rąk.

Przedszkolaki ostrzegą dziadków przed... oszustwami "na wnuczka":
Wyższy WIEK EMERYTALNY przesądzony! 67 lat dla kobiet i mężczyzn