Pościg za pijanym kierowcą. Nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup [ZDJĘCIA]

2021-04-28 14:46
Pościg za pijanym kierowcą. Nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup [ZDJĘCIA]
Autor: Materiały prasowe Dolnośląskiej Policji Pościg za pijanym kierowcą. Nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup [ZDJĘCIA]

W sobotę rano na terenie Grabiszynka wrocławscy policjanci ścigali kierowcę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa na drodze - jechał od prawej do lewej krawędzi jezdni. Nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup. Miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Sobotni poranek wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego rozpoczęli pościgiem. Patrolując ulicę Grabiszyńską na wysokości ulicy Piłsudskiego zauważyli osobową Toyotę, której kierujący nie był w stanie jechać prosto wyznaczonym pasem ruchu. Taki styl jazdy wzbudził uzasadnione podejrzenie, że wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego. Policjanci podjęli próbę zatrzymania mężczyzny do kontroli drogowej. Zignorował on jednak włączone w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe, pędząc cały czas przed siebie. Nie zważał na znaki drogowe oraz sygnalizację świetlną, przez co stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu.

Kierowca nie zapanował nad pojazdem. Uderzył w słup 

Niestety cała sytuacja zakończyła się w momencie, kiedy 48-letni wrocławianin nie zapanował nad swoim pojazdem i uderzył w słup. Od razu po zatrzymaniu pojazdu postanowił podjąć nieudaną próbę oddalenia się z miejsca zdarzenia pieszo. Natychmiast został zatrzymany przez mundurowych. Uszkodzony został też policyjny radiowóz  – na szczęście jednak nikt nie został ranny i nie wymagał pomocy medycznej. Przeczucia policjantów potwierdziły się, gdy otrzymali wynik badania alkomatem. Okazało się, że 48-latek miał ponad 1 promil alkoholu w swoim organizmie.

Mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu nawet kara do do 5 lat pozbawienia wolności.

Raport z anteny 27.04, godz.10

Czy zdałbyś test na prawo jazdy? Tylko dla mistrzów kierownicy [QUIZ]

Pytanie 1 z 17
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Czy za tym znakiem, w razie zatrzymania pojazdu wskutek zatoru drogowego, masz obowiązek zachować odstęp od poprzedzającego pojazdu nie mniejszy niż 5m?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE