Miś

i

Autor: Alexas_Fotos/CC0/pixabay.com

Ponad 30 tysięcy pluszowych misiów do rozdania! Trafią do najmłodszych

2021-11-26 14:00

30 tysięcy pluszowych misiów! Tyle zabawek czeka na chętne dzieci w Fundacji "Weź Pomóż". Wystarczy tylko przyjść i zgłosić się a nielimitowana ilość misiów może trafić w ręce dzieciaków. Gdzie można się zgłaszać? W jakim stanie są misie? O tym przeczytacie poniżej.

Ponad 30 tysięcy misiów do rozdania ma Fundacja "Weź pomóż" z Wrocławia. Jest to efekt zbiórki pluszkaków z całej Polski. Obecnie trwa akcja rozprowadzania zabawek, która ma za zadanie między innymi znaleźć przyjaciół dla oczekujących misiów.

- Ludzie przysyłali je z całej Polski. To są misie różniste. Jak człowiek popatrzy im w oczy to mówią "Weź mnie!". Te pluszaki rozdajemy za darmo, rozwieziemy na całą Polskę bo to są zabawki, które szukają bratniej duszy - mówi Jan Piontek, Prezes Fundacji "Weź pomóż".

Akcja zebrania misiów ocaliła je od wyrzucenia do śmieci. Niejednokrotnie ze względu na to, że nie miał się już kto nimi bawić.

- Nie chcemy, żeby trafiły one do śmietnika, tylko do dzieci. Do tych rączek, które naprawdę je pokochają. Jest tutaj taki misiu z kartką, który ma ładnie napisane "To jest miś, którego bardzo kochałam, ale oddaję dziecku, które też pokocha tego misia". Uważam, że to ma właśnie takie dobre przesłanie, żeby trafiło do tych dzieci, które z tych zabawek będą się cieszyć - dodaje Piontek.

Express Biedrzyckiej - Stefan Niesiołowski: Kolejne wybory rozstrzygną się na ulicy

Pomimo, że misie są darmowe to są one dalej w bardzo dobrym stanie. Większość z nich wygląda jak nowe. 

- Są czyściutkie i pachnące. Niczym się nie różnią od tych, które są w sklepie - podsumowuje Piontek. 

Aby dostać misia należy się zgłosić do byłej jednostki wojskowej przy ulicy Poznańskiej 58 we Wrocławiu. Tam na co dzień stacjonuje placówka Fundacji "Weź pomóż". Przy wcześniejszym uzgodnieniu, można liczyć również na dowóz pluszaków.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE