Półkolonie dla dzieci we Wrocławiu. To świetny pomysł na wakacje!

i

Autor: UM Wrocław

Wrocław

Półkolonie dla dzieci we Wrocławiu. To świetny pomysł na wakacje!

2023-05-25 13:20

Trwają zapisy na półkolonie we Wrocławiu. Jak co roku, wrocławskie szkoły oraz wiele innych placówek oświatowych przygotowały ciekawą ofertę na wakacje dla najmłodszych.

Nawet 8400 miejsc przygotowały wrocławskie szkoły i placówki oświatowe na tegoroczne letnie półkolonie. Mnóstwo zajęć i ciekawych aktywności pomogą najmłodszym zabić nudę, a rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką na czas, gdy nie ma ich w domu. Oferta jest naprawdę szeroka.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - szkoły

W lipcu oraz w ostatnim tygodniu czerwca w 33 wrocławskich szkołach organizowane będą wakacyjne półkolonie. Wśród atrakcji dla dzieci znajdziemy m.in. zajęcia sportowe, rekreacyjne, muzyczne, plastyczne i komputerowe. Poza tym planowane są również warsztaty kulinarne, kreatywne czy przyrodnicze. Nie zabraknie też wyjść na basen, do ZOO, do kina i muzeum oraz wycieczek poza miasto.

– Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w naszych półkoloniach. To dla nich doskonała okazja, by wśród rówieśników atrakcyjnie spędzić wolny czas. Co ważne, nie przed ekranami tabletów czy komputerów – mówi Rafał Just, dyrektor SP nr 84 we Wrocławiu. – To także duże udogodnienie dla rodziców tych najmłodszych uczniów, którzy przez dwa miesiące wakacji muszą zapewnić im opiekę – dodaje.

Koszt tygodniowego turnusu wynosi średnio ponad 100-200 złotych - jest to zależne od szkoły. Doliczyć trzeba będzie też koszty posiłków. Zapisy prowadzone są bezpośrednio w placówkach.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - warsztaty w MDK-ach

Na letnie zajęcia zapraszają także cztery Młodzieżowe Domy Kultury:

  • Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście,
  • Młodzieżowy Dom Kultury Krzyki,
  • Młodzieżowy Dom Kultury Fabryczna,
  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Mikołaja Kopernika.

Dla chętnych organizują one bezpłatne warsztaty artystyczne. Zapisy oraz szczegółowy rozkład zajęć dostępny bezpośrednio w placówkach.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - WCT Spartan

WCT Spartan przygotował z kolei dla dzieci sportowe półkolonie. Do wyboru zajęcia: pływacko-rolkarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-rolkarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2), sportowo-rekreacyjne (ul. Hallera 81). 

– Letnie półkolonie realizowane będą w pięciu naszych obiektach. Dzięki bogatej ofercie zajęć każdy znajdzie coś dla siebie. Przy czym nie trzeba być mistrzem piłki nożnej, jazdy na rolkach czy pływania. My wszystkiego nauczymy, podszkolimy umiejętności dzieci, a przede wszystkim sprawimy, że każdy z uczestników miło i aktywnie spędzi wakacje w mieście – mówi Maciej Moczko z WCT Spartan.

Pierwsze turnusy zaczynają się pod koniec czerwca i potrwają do końca sierpnia (od godz. 7.30 do godz. 16.30). Kosztują one od 660 do 849 zł.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - Hala Stulecia

Na wakacyjną przygodę wszystkie dzieci zaprasza również wrocławska Hala Stulecia. Zajęcia organizowane będą tam w formie warsztatów architektonicznych, które połączone zostaną z zajęciami tematycznymi i aktywnymi zabawami. 

– Każdy dzień będzie inną i emocjonująca przygodą. Proponujemy dużą dawkę letniego szaleństwa połączonego z codziennymi warsztatami inspirowanymi cudami architektury, zajęciami z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz grami terenowymi – mówi Katarzyna Wienconek z wrocławskiej Hali Stulecia. – Krótko mówiąc - stawiamy na wszechstronny rozwój, fantastyczną zabawę i cudowne przeżycia w gronie rówieśników – dodaje.

W lipcu i sierpniu dla najmłodszych przygotowano pięć różnych turnusów. Tygodniowe zajęcia wraz z wyżywieniem kosztują od 810 złotych do 899 złotych.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - ZOO Wrocław

Również ZOO Wrocław zaprasza dzieci na wakacyjne półkolonie. Spodziewać się można tam lekcji przyrody dla młodych ekologów, przyrodników i pasjonatów natury, rejsu statkiem oraz gier i zabaw na świeżym powietrzu. Wakacyjne zajęcia skierowane są dla dzieci od 7. do 12. roku życia.

– W tym roku poczujemy moc żywiołów, które mają przyporządkowane określone kolory i zmysły, zwierzęta i rośliny, miejsca, strony świata oraz pory dnia i roku. W ciągu pięciu dni turnusu polecimy wraz z uczestnikami do gwiazd, odwiedzimy planetarium, dowiemy się, co łączy żywioły z naszymi znakami zodiaku i oczywiście przyjrzymy się zwierzętom. Podczas każdego turnusu będziemy również rozwijać wrażliwość dzieci i młodzieży na piękno przyrody – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji we wrocławskim ZOO.

W lipcu i sierpniu zorganizowanych zostanie 6 tygodniowych turnusów (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00). Pierwszy ruszy 10 lipca. Koszt turnusu to 990 zł dla jednego uczestnika, jednak jeśli dziecko posiada ważną kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 910 zł. Dla usprawnienia procesu uruchomione zostały zapisy online.

Letnie półkolonie we Wrocławiu - Aquapark

Dzieci zaprasza także wrocławski Aquapark przy ul. Borowskiej. Program Parku Wodnego jest bardzo urozmaicony, a zajęcia dostosowane do umiejętności i wieku dzieci. Zajęcia prowadzone będą codziennie od 7:30 do 17:00 przez 5 dni w tygodniu (od poniedziałku do piątku) przez całe wakacje. Dziecko zapisać można na cały 5-dniowy turnus lub na pojedyncze dni. 

– Oczywiście to, co przygotowujemy dla dzieci to rozrywka i aktywny wypoczynek. Świat, w którym odrywamy je od komputerów i smartfonów. Zajęcia prowadzić będą profesjonalni animatorzy i instruktorzy pływania. To oni zapewnią dzieciom zabawę połączoną z nauką pływania, także na popularnych SUP-ach. Przybliżą też najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa nad wodą oraz ratownictwa – mówi Tomasz Sikora, rzecznik wrocławskiego Aquaparku.

Koszt pięciodniowego turnusu dla jednego dziecka to 899 złotych, matomiast jednodniowego pobytu 249 zł (wliczone jest w to wyżywienie: śniadanie, obiad, podwieczorek).

Letnie półkolonie we Wrocławiu - Tor Partynice

Wrocławski Tor Wyścigów Konnych Partynice zaprasza na półkolonie jeździeckie. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci, które chcą w aktywny i niecodzienny sposób spędzić wakacje w mieście. W sumie przygotowano dziewięć tygodniowych turnusów w terminie od 26 czerwca do 25 sierpnia. 

– Nasze półkolonie to przede wszystkim czas spędzony wspólnie z końmi. Możliwość poznania tych zwierząt oraz rozpoczęcia nauki jazdy konnej bądź doskonalenia już posiadanych umiejętności jeździeckich. W programie są również zajęcia towarzyszące, takie jak: spotkanie z hipoterapeutą, kurs pierwszej pomocy, a także uwielbiane przez dzieci warsztaty hobby horse – mówi Piotr Makarewicz, rzecznik Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych-Partynice.

Cena tygodniowego turnusu z wyżywieniem wynosi od 1300 złotych do 1500 złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE