Podróżowanie po Dolinie Baryczy będzie jeszcze łatwiejsze. Na szlakach czeka wiele nowości [AUDIO]

2020-02-11 17:06
Nowe drogowskazy pojawiły się na terenie czterech gmin
Autor: Marta Kamińska / Dolnośląska Kraina Rowerowa Nowe drogowskazy pojawiły się na terenie czterech gmin

300 kilometrów odnowionych szlaków rowerowych, kilkadziesiąt nowych drogowskazów i tablic informacyjnych. To wszystko czeka na turystów, którzy w tym roku odwiedzą Dolnośląską Krainę Rowerową.

Na turystów czeka wiele ułatwień na trasach w gminach Cieszków, Milicz, Wisznia Mała i Żmigród.

- Dzięki pozyskanej dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki udało nam się m.in. przeprowadzić renowację szlaków rowerowych. Odnowiliśmy znaki malowane na 344 km szlaków rowerowych na terenie czterech gmin. Dodatkowo zamontowaliśmy ponad 50 kierunkowskazów do atrakcji, do miejsc, do których można na chwilę wyskoczyć ze szlaku, zobaczyć coś ciekawego albo po prostu odpocząć. Postanowiliśmy też 13 tablic informacyjnych z mapami Dolnośląskiej Krainy Rowerowej - wyjaśnia Marta Kamińska ze stowarzyszenia Dolnośląska Kraina Rowerowa.

Równolegle trwają przygotowania do tegorocznych imprez rowerowych.

- Tych imprez na pewno będzie sporo, bo każda gmina z naszego terenu planuje własne imprezy. Największym wydarzeniem będzie Rajd Śladami Ryszarda Szurkowskiego w Krośnicach, który odbywa się w ostatnią sobotę kwietnia. Ponadto, od 3 lat organizujemy w Żmigrodzie obchody Dnia Bez Samochodu w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności. W tym roku spróbujemy rozszerzyć to wydarzenie do kilku dni, ale to dopiero we wrześniu - zapowiada M. Kamińska.

Na terenie Dolnośląskiej Krainy Rowerowej nie zabraknie też wyścigów kolarskich, takich jak Grand Prix Doliny Baryczy czy Korona Kocich Gór.

Przypomnijmy, że propozycje atrakcyjnych szlaków rowerowych, a także kalendarium imprez możecie znaleźć na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej Dolnośląskiej Krainy Rowerowej.

Dolnośląska Kraina Rowerowa gotowa na sezon
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE