Pierwszy odcinek TAT wyremontowany. Jak będą kursowały tramwaje przy Złotoryjskiej?

2021-05-14 9:57
Pierwszy odcinek TAT-u wyremontowany. Od soboty będą tam kursować tramwaje
Autor: MPK Wrocław

MPK we Wrocławiu zakończyło remont torowiska przy ul. Złotoryjskiej, a Wrocławskie Inwestycje przebudowały odcinek od ul. Śrubowej do pętli Wrocławski Park Przemysłowy, po którym docelowo będą jeździły tramwaje oraz autobusy. Dzięki remontowi przewoźnik zyskał ważny łącznik, którym będzie mógł kierować objazdy podczas remontu m.in. placu Jana Pawła II.

Wrocławianie podróżujący komunikacją miejską w naszym mieście mogą odetchnąć z ulgą. Zakończył się pierwszy etap remontu TAT. Co to oznacza? Na szczęście są to zmiany w kursowaniu tramwaju. Na tory na stałe powróci kursująca przed remontem linia 23. Pierwsze tramwaje 23 do pętli przy Wrocławskim Parku Przemysłowym pojadą już od soboty 15 maja. 

Przy ul. Złotoryjskiej MPK wymieniło niespełna pół kilometra toru pojedynczego, przejazd tramwajowy w ciągu ulicy Strzegomskiej i sieć trakcyjną. Torowisko będzie zielone – trawa została wysiana i już rośnie. Jej obecność z pewnością docenią podróżujący oraz mieszkańcy okolicznych bloków.

- Zielone torowisko gwarantuje cichsze przejazdy tramwajów, zapobiega też wzbijaniu się pyłów z tłucznia. To wszystko oznacza większy komfort dla osób, które mieszkają w okolicy. Na tym zalety się nie kończą. Zielone torowiska przyczyniają się też do walki ze zmianami klimatu, ograniczając zjawisko tzw. miejskich wysp ciepła - wyjaśnia Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.

Tramwaj 23 we Wrocławiu wraca na tory. Co dalej?

Zakończenie remontu otworzyło tramwajom drogę do pierwszego fragmentu Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór. Torowisko wzdłuż ulicy Robotniczej, po którym pojadą tramwaje linii 23, stanowi właśnie jej część.

– To pierwszy odcinek TAT, który idzie w śladzie dawnego torowiska wzdłuż ulicy Robotniczej prowadzącego do dawnej pętli przy Pafawagu, a dziś Wrocławskiego Parku Przemysłowego. Niebawem będziemy gotowi z następnym odcinkiem od placu Orląt Lwowskich do ul. Śrubowej, który będzie już absolutną nowością w układzie komunikacyjnym miasta – mówi Piotr Paś, prezes Wrocławskich Inwestycji.

Na ulicy Śrubowej oraz Robotniczej wykonano już 711 metrów torowiska. Wybudowane zostały nowe przystanki z wiatami, ponad pół kilometra chodnika i nowa droga rowerowa. 

Całość Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór ma powstać do 2023 roku. W najbliższych miesiącach ma zostać oddany do użytku wiadukt w ciągu TAT nad ulicą Smolecką. To umożliwi przeprowadzenie objazdów na czas planowanych remontów w ciągu ul. Legnickiej i na pl. Jana Pawła II właśnie świeżo wyremontowanym torowiskiem przy ul. Złotoryjskiej.

Raport z Anteny 13.05

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE