policja

i

Autor: Pixabay

Pędził o 89 km/h za dużo! Był kompletnie pijany

2022-08-08 14:02

Policjanci z trzebnickiej komendy powiatowej wchodzący w skład grupy SPEED zatrzymali mężczyznę, który wykazał się kompletnym brakiem wyobraźni i skrajną nieodpowiedzialnością. Kierował on bowiem pojazdem, rażąco przekraczając dozwoloną prędkość i jak się później okazało, był do tego nietrzeźwy. Teraz ze swojego bardzo niebezpiecznego zachowania będzie tłumaczył się w sądzie.

W sobotę 6 sierpnia policjanci ruchu drogowego z Trzebnicy, pełniący służbę w ramach grupy SPEED, prowadzili pomiar prędkości na drodze krajowej nr 15. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Skoda, którego kierujący rażąco przekroczył dopuszczalny limit prędkości, pędząc 159 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Podczas prowadzonych czynności uwagę mundurowych zwrócił wyraźny zapach alkoholu wyczuwalny z ust kierującego. Chwilę później policyjny alkomat potwierdził podejrzenia funkcjonariuszy co do stanu trzeźwości mężczyzny. Mieszkaniec powiatu trzebnickiego miał w organizmie 1,4 promila alkoholu! Skrajnie nieodpowiedzialnemu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ukarano go również mandatem karnym w wysokości 2500 złotych, a do jego konta dopisano 10 punktów karnych.

Jednak to dopiero początek jego problemów. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!