Park przy ul. Kolejowej dostanie drugie życie! Bedą ścieżki, latarnie i fontanny

2020-10-16 11:43 Patty
park przy kolejowej
Autor: Jacek Sutryk, twitter

Jest przetarg na rewitalizację parku przy ul.Kolejowej we Wrocławiu. Po remoncie odzyska on swój dawny blask. Nowe alejki zostaną oświetlone. Powstaną też nowe miejsca rekreacyjne ze stanowiskiem na foodtrucki, a wkrótce z siłownią i placem zabaw, a nawet wybiegiem dla psów. Park ma swoją historię.

Dzisiejszy zaniedbany park przy ul. Kolejowej we Wrocławiu był przed wojną dumnym ogrodem przy kościele św. Trójcy. Zniszczono go w 1945 r. Teraz na ten zielony teren czeka drugie życie.

- Chcemy odnowić w pierwszym etapie oświetlenie, alejki, doprowadzić przede wszystkim prąd i wodę, ponieważ tam jest wiele takich obiektów wodnych jak fontanny- mówi Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej. Zostanie przygotowane również miejsce na ogrody deszczowe. Są to miejsca zasilane woda opadową z bujną roślinnością.

I etap prac obejmie południową i centralną część parku łącznie z budową ścieżek i alejek, które co ważne, mają być oświetlone.

W II etapie zostanie on wzbogacony m.in. o: nowy plac zabaw dla dzieci, terenową siłownię i być może wybieg dla psów. Zamontowana zostanie też mała architektura, zwłaszcza nowe ławki i kosze na śmieci. Do tego wykonane zostaną nowe nasadzenia oraz doprowadzona będzie woda i prąd do istniejących tam fontann.

Pierwszy etap inwestycji zrealizowana ma zostać do 30 czerwca 2021 r. Szacowany koszt 2,65 mln zł (0,6 mln z Programu Inwestycyjnego Rad Osiedla).

Drugi etap zaplanowany jest na lata 2021–2022.

Posłuchaj więcej na temat rewitalizacji parku przy ul. Kolejowej
Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.