Otwarcie galerii handlowych. Kiedy? Nowe zasady, restrykcje, ograniczenia. Sprawdź!

2020-04-29 10:28
Otwarcie galerii handlowych. Kiedy? Nowe zasady, restrykcje, ograniczenia. Sprawdź!
Autor: Pixabay.com Otwarcie galerii handlowych. Kiedy? Nowe zasady, restrykcje, ograniczenia. Sprawdź!

Być może to już dzisiaj premier Mateusz Morawiecki poda datę otwarcia galerii handlowych. Wiadomo, że nawet jeśli ruszą galerie handlowe, to ich funkcjonowanie będzie odbywało się na nowych zasadach. Jakie zasady będą panować w galeriach handlowych? Jakie przewiduje się ograniczenia w związku z działalnością galerii handlowych.

Spis treści

 1. Otwarcie galerii handlowych. Nowe zasady
 2. Otwarcie galerii handlowych. Ograniczenia
 3. Otwarcie galerii handlowych. Kiedy?
 4. Otwarcie galerii handlowych. Co z fitnessem, kinami i restauracjami?
 5. Galerie handlowe we Wrocławiu [MAPA]

Wstrzymanie części handlu, m.in. całej branży tekstylnej, ma ogromny wpływ  na gospodarkę. Na terenie galerii handlowych znajdują się różne sklepy: odzieżowe, kosmetyczne, salony kosmetyczne, sklepy dla dzieci czy też restauracje i kluby fitness.

Zamknięcie galerii handlowych oznacza więc ogromne straty dla polskiej gospodarki, a to niesie ze sobą szereg różnych konsekwencji.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział:

Wstrzymanie gospodarki na dłuższy okres czasu może oznaczać, że ludzie zaczną umierać na inne choroby niż koronawirus. Medycyna jest ściśle powiązana z gospodarką

Stopniowe odmrażanie gospodarki, w tym decyzje o otwarciu galerii handlowych wcale nie muszą oznaczać, że pandemia nie narasta na sile. Przeciwnie, zachorowań jest coraz więcej. Obecnie to: 11 902 osoby zakażone, w tym 562 osoby zmarły.

Odmrażanie gospodarki może być jednak związane z tym, że polska gospodarka po prostu może tak długo nie wytrzymać obostrzeń, a handel to przecież ogromna gałąź gospodarki. Jest jednak pewne, że galerie handlowe po ich otwarciu będą działały w nowym reżimie sanitarnym.

Otwarcie galerii handlowych. Nowe zasady

Kiedy otwarcie galerii handlowych? Nowy ustalony termin otwarcia galerii handlowych to 4 maja. Będą wprowadzone nowe zasady panujące w galeriach handlowych, również w galeriach handlowych - tak jak już teraz w innych sklepach - będzie ograniczenie liczby osób przebywających w całej galerii lub w poszczególnych sklepach. To jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. Koniecznością będzie regularne dezynfekowanie powierzchni i ściśle określony reżim sanitarny.

Możliwe zasady w galeriach handlowych

 • ograniczona liczba osób (1 osoba na 15 metrów kwadratowych)
 • regularna dezynfekcja i reżim sanitarny

Otwarcie galerii handlowych. Ograniczenia

Ograniczenia będą dotyczyć liczby osób przebywających w galeriach, jak też i nawet w poszczególnych sklepach. Warto przypomnieć, że na terenie galerii handlowych są również małej wielkości sklepy i butiki. Oznacza to, że w jednym butiku o powierzchni 15 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać tylko jedna osoba.

 

Otwarcie galerii handlowych. Kiedy?

Otwarcie galerii handlowych jest planowane na 4 maja. Oznaczało to, że gospodarka będzie odmrażana w szybszym tempie niż zakładano.

Otwarcie galerii handlowych. Co z fitnessem, kinami i restauracjami?

Przypomnijmy, że na terenie galerii handlowych znajdują się często również restauracje, kina i kluby fitness. W związku z pozostałymi, dalej obowiązującymi obostrzeniami najprawdopodobniej te części galerii handlowych nie będą mogły być otwarte.

We Wrocławiu mamy 8 galerii handlowych. Najnowszą galerią handlową jest Wroclavia, która pojawiła się po przebudowie dworca autobusowego.

Galerie handlowe we Wrocławiu:

 • Magnolia Park
 • Pasaż Grunwaldzki
 • Galeria Dominikańska
 • Aleja Bielany
 • Arkady Wrocławskie
 • Galeria Sky Tower
 • Renoma
 • Wrocław Fashion Outlet

a także domy handlowe i galerię wnętrz:

 • DH Astra
 • DH Feniks
 • galeria wnętrz Domar

Oprócz tego we Wrocławiu mamy też mniejsze galerie, jak Ferio Gaj, Tarasy Grabiszyńskie czy Galeria Viktor na Kozanowie i N-Park na Maślicach. Galerie znajdują się także w centrach handlowych, takich jak CH Borek i czy Marino.

Galerie handlowe we Wrocławiu [MAPA]

Mateusz Morawiecki o zasadzie "3 i" - nowe zasady
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE