Koronawirus: Odwołane zajęcia na wszystkich uczelniach we Wrocławiu [Z OSTATNIEJ CHWILI]

2020-03-10 13:49

Z powodu koronawirusa Uniwersytet Medyczny odwołał dziś rano wszystkie zajęcia: zarówno dydaktyczne, jak i kliniczne. Dzisiaj po godz. 13.00 ogłoszono, że odwołane zostaną zajęcia na wszystkich czternastu uczelniach we Wrocławiu.

10 marca godz. 13.47 [AKTUALIZACJA]

To już pewne - odwołane zostały zajęcia na czternastu wrocławskich uczelniach. Taką decyzję podjęła każda wrocławska i opolska uczelnia publiczna, od 11 marca do odwołania nie będzie żadnych zajęc. Wszystkie imprezy masowe są odwołane, wydarzenia sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności. Każda impreza nie mająca statusu masowej, powinna wysłać zapytanie, czy może się odbyć. Szkoły i przedszkola funkcjonują bez zmian.

10 marca, godz. 9.47

Dodajmy, że Uniwersytet Medyczny jako pierwszy podjął decyzję o odwołaniu zajęć dla studentów.

- Kolegium rektorskie podjęło decyzję o odwołaniu wszystkich form zajęć na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, ponieważ zależy im na ograniczeniu miejsc w którym mogą zbierać się większe ilości ludzi. Teraz uczelnia będzie wypracowywać sposób w jaki będą odrabiane zajęcia - mówi Monika Maziak, rzecznik Uniwersytetu Medycznego.

Niewykluczone, że za ciosem pójdą też inne uczelnie. Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego już podjęto kroki zapobiegawcze. Wydział Nauk Społecznych znajduje się przy ul. Koszarowej, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie szpitala na Koszarowej. Na kampus nie można już wchodzić bocznymi wejściami. Jednakże zajęcia odbywają się normalnie.

Jak ustrzec się przed koronawirusem? Bydgoski lekarz radzi