Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo. Osioł domowy skradł wszystkim serca! [ZDJĘCIA]

2022-12-02 8:53
Nowy mieszkaniec wrocławskiego zoo. Osioł domowy skradł wszystkim serca! [ZDJĘCIA]
Autor: Materiały prasowe ZOO

We wrocławskim zoo pojawił się nowy mieszkaniec. To osioł domowy pochodzący od dzikiego osła afrykańskiego. Pracownicy poszukują imienia dla swojego nowego pupila. Proszą Was o pomoc.

Powoli zbliżamy się do weekendu. Przedstawiamy państwu nowego mieszkańca wrocławskiego zoo - osiołka domowego. Na świat przyszedł zaledwie miesiąc temu. Maluch nie ma jeszcze imienia. Możecie je sami wymyślić.

Osły domowe można spotkać na Dziecińcu, czyli jedynym miejscu w zoo, gdzie można głaskać i karmić zwierzęta, ale tylko specjalnym granulatem z automatu. Jedzą go osły, owce i kozy.

Osioł domowy pochodzi od dzikiego osła afrykańskiego. W ciągu ostatnich 5 000 lat osły były powszechnie wykorzystywane jako zwierzęta robocze. Zostały udomowione szybciej niż konie. Osły domowe są szeroko rozpowszechnione w wielu miejscach na świecie. Natomiast dzikie osły można znaleźć tylko w północnej Afryce i na Półwyspie Arabskim. Światowa populacja osła domowego szacowana jest na około 40 000 osobników, z czego większość znajduje się w krajach słabo rozwiniętych, gdzie służą jako zwierzęta juczne czy też pociągowe.Osioł jest zwierzęciem towarzyskim. Chętnie przebywa w towarzystwie innych zwierząt hodowlanych - nie tylko osłów, ale też np. koni, krów, owiec, lam. Jest aktywny głównie rano i wieczorem. Z natury jest zwierzęciem ostrożnym i upartym.

Jak Wam się podoba?

Propozycje imienia dla malucha możecie pisać TUTAJ.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE