Na ul. Legnickiej posadzą, CO PRAWDA NIE PALMY, ale lipy i klony! Nowe drzewa na wiosnę we Wrocławiu! [AUDIO]

2020-02-13 9:25
Legnicka wrocław
Autor: julo/wikipedia

We Wrocławiu planowane są już wiosenne nasadzenia. Tylko wzdłuż ciągu ulic Legnickiej - Lotniczej pojawią się 122 drzewa.​ W sumie w ramach wiosennych nasadzeń we Wrocławiu ma przybyć prawie 1000 drzew.

W całym Wrocławiu na wiosnę przybędzie nie tylko tysiąc drzew, ale i ponad 46 tysięcy krzewów. Zazielenienie na terenie miejskim jest ważne, szczególnie w lecie przy wysokich temperaturach, kiedy brakuje cienia. Tylko wzdłuż ciągu ulic Legnickiej - Lotniczej posadzone zostaną 122 drzewa oraz 1486 pnącza.

- Będziemy sadzić np. na ul. Północnej, Kościuszki, Grabiszyńskiej - zapowiada Marek Szempliński z Zarządu Zieleni Miejskiej - tysiąc drzew, a to dopiero kropla w morzu naszych potrzeb, zieleni zawsze brakuje, a my staramy się aby sukcesywnie jej przybywało - dodaje.

Przy ul. Legnickiej mieszkańcy wymarzyli sobie palmy i złożyli taki projekt do wrocławskiego budżetu obywatelskiego. Póki co Miasto zasadzi tam inne drzewa.

- Przewidujemy 9 lip na wysokości ul. Inowrocławskiej, przy ul. Środkowej przewidujemy dwa klony czerwone po jednej stronie, a po drugiej klony srebrzyste- mówi Marek Szempliński.

Przetarg na nasadzenia już otwarty. Urzędnicy zapowiadają jednak, że biorą tylko najlepsze rośliny, jeśli nie spełnią oczekiwań miasta, będą zwrócone.

Posłuchaj materiału reporterki radia ESKA Patrycji Nawrockiej o nowych nasadzeniach:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE