Mosty Pomorskie prawie gotowe! Zobaczcie, jak wyglądają w nocy [ZDJĘCIA]

2023-01-23 13:43

Dobiega końca remont Mostów Pomorskich we Wrocławiu. Podano już termin, kiedy przeprawy zostaną udostępnione pieszym, kierowcom i rowerzystom. Dodatkowo ogłoszony został konkurs na najlepsze, najciekawsze, najładniejsze ujęcie mostów Pomorskich dniem lub nocą. Zobaczcie zdjęcia, jak mosty wyglądają w nocy.

7 marca 2020 roku ruszyły prace remontowe na mostach Pomorskich. Po niecałych trzech latach wrocławska inwestycja zmierza już do końca. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zdradził na swoim Facebooku, kiedy można się spodziewać zakończenia prac. Przewidywana data do druga połowa lutego 2023 r.

Mosty Pomorskie coraz piękniejsze. Tak wyglądają w nocy

Elementem charakterystycznym dla mostu były maszkarony, które zostały jednak przykryte rurą ciepłowniczą. Po latach spędzonych pod najbrzydszym elementem budowli, potrzebowały konkretnej renowacji oraz pielęgnacji. Łącznie 68 maszkaronów wróci na most, odzyskując swój dawny wygląd i blask.

Już teraz można podziwiać mosty Pomorskie nocą. A te - na tle gmachu Uniwersytetu Wrocławskiego - robią wrażenie! Sprawdźcie poniżej w galerii.

W związku z otwarciem mostów ogłoszono konkurs "Pokaż mosty Pomorskie w fotograficznej perspektywie". Można na niego nadesłać ciekawe i ładne ujęcie mostów zrobione dniem lub nocą. Nagroda to 3 tysiące złotych i zyskanie sławy.

By wziąć udział w konkursie wystarczy mieć ukończone 13 lat. Osoby niepełnoletnie muszą mieć jednak zgodę opiekuna.

QUIZ. Wiedza ogólna. Poniżej 6/10 zacznij się dokształcać

Pytanie 1 z 10
Kto jest autorem noweli "Nasza szkapa"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE