Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

2021-09-23 14:30
Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze
Autor: pixabay.com - zdjęcie ilustracyjne Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Kierowcy we Wrocławiu muszą liczyć się z utrudnieniami na drodze

24 września w piątek o godz. 10:00 we Wrocławiu przy pl. Wolności swój protest rozpocznie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Może zgromadzić się tam nawet 750 osób. Kierowcy muszą mieć to na uwadze, jeśli będą jutro w centrum miasta. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny odbędzie się 24 września o godz. 10:00 i potrwa do godz. 13:30. Osoby, które potwierdziły swój udział w proteście przejdą z pl. Wolności przez ulice: Modrzejewską, Świdnicką, Swobodną, zrobi postój przy Wroclavii, później skieruje się w Borowską, Peronową, Kołłątaja i Piotra Skargi, a na koniec dotrze do Rynku. 

Kierowcy muszą się liczyć z tym, że właśnie podczas strajku mogą stać w korkach. 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. O co walczy? 

Osoby, które będą brały udział w strajku uważają, że kryzys klimatyczny przejawia się zarówno zmianami klimatu, jakie obserwujemy od czasu rewolucji przemysłowej, jak i pogłębieniem niesprawiedliwości społecznych, które pogarszane są przez ekstremalne zjawiska pogodowe. Od samego początku problem ten ma ludzką twarz i to właśnie człowiek poniesie za niego największe konsekwencje. W walce o klimat istotna jest solidarność, co będą chcieli pokazać właśnie podczas zgromadzenia. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 23.09, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE