Miasto przekaże aparaty do KTG dla kobiet na kwarantannie

2020-04-18 8:33
Kobiety w ciaży dostaną KTG do domu
Autor: Free-Photos/CC0/Pixabay Kobiety w ciaży dostaną KTG do domu

Ciężarne kobiety na kwarantannie otrzymają przenośne urządzenia KTG. To wrocławski pomysł wsparcia przyszłych mam. Usługa jest darmowa i ma ograniczyć wyjścia do ginekologa.

Wykonanie badania jest proste i intuicyjne. - Pozwala na wysłuchanie akcji serca płodu w dowolnym momencie. Badanie trwa 30 min i jest bezpieczne dla płodu. Wyniki badania zdalnie ocenia położna z centrum monitoringu położniczego, która w przypadku nieprawidłowości, od razu skontaktuje się z przyszłą mamą  - podkreśla Robert Bednarski, dyrektor Biura SmartCity i Zarządzania Projektami.

Usługa przeznaczona jest dla kobiet od 32. tygodnia ciąży. - Sprzęt będzie udostępniony w pierwszej kolejności kobietom w ciąży przebywającym na kwarantannie oraz tym, które według priorytetów medycznych wymagają częstego badania KTG, kobietom w ciąży zagrożonej oraz po terminie. Urządzenia będą dostarczane sukcesywnie w miarę potrzeb i możliwości - dodaje Robert Bednarski. Urządzenie przychodzi kurierem i w taki sam sposób należy je zwrócić po porodzie.

Aby otrzymać takie urządzenie, należy skontaktować się z biurem SmartCity Wrocław.​ Informacje na temat dostępności KTG pod nr. 71 777 71 92 lub 71 777 93 88 od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Następnie weryfikację przeprowadzi personel ginekologiczno-położniczy. 

Posłuchaj, ile tygodni trwa ciąża i jak obliczyć datę porodu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Ciąża a dieta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE