Legnica. Mężczyzna podał psu truciznę, patrzył jak się męczy i odjechał. Jest areszt

2022-05-24 15:34
Legnica. Mężczyzna podał psu truciznę, patrzył jak się męczy i odjechał. Jest areszt
Autor: DIK Rowery Facebook Legnica. Mężczyzna podał psu truciznę, patrzył jak się męczy i odjechał. Jest areszt

Do 5 lat więzienia grozi 36-letniemu legniczaninowi podejrzanemu o próbę otrucia psa na jednej z posesji. Na wniosek śledczych i prokuratury sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na dwa miesiące.

Zawiadomienie dotyczące usiłowania otrucia na jednej z posesji owczarka niemieckiego - Kiry - wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w piątek. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu znajdująca się przy posesji, której pilnował zwierzak.

"Na nagraniu widać jak do zamkniętej bramy podjeżdża rowerzysta. Następnie do mężczyzny podchodzi pies pilnujący posesji. Po krótkiej chwili pies zaczyna być niespokojny, zachowuje się nietypowo a następnie przewraca się na ziemię. W tym momencie mężczyzna odjeżdża" – relacjonował asp. Krzysztof Oleniacz z KMP w Legnicy.

Kira przebywa pod opieką weterynarza. Czuje się już znacznie lepiej.

Nagranie z tego zdarzenia można zobaczyć TUTAJ.

Mężczyzna zatrzymany. Może iść do więzienia na 5 lat

36-letni mieszkaniec Legnicy został zatrzymany. Na podstawie zgromadzonych materiałów dowodowych, mężczyzna usłyszał zarzut na podstawie Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu do 5 lat więzienia. "Na wniosek śledczych poparty przez Prokuraturę Rejonową w Legnicy, sąd zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące" – przekazał asp. Oleniacz.

Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. "Wcześniej, kiedy przesłuchiwany był przez policję i prokuratora potwierdził jedynie fakt, że podjechał do psa, natomiast zaprzeczył temu, by wyrządził mu jakąkolwiek krzywdę. Niewątpliwie jednak bezpośrednio po tym, gdy mężczyzna zbliżył się do ogrodzenia i zwabił do siebie psa, u owczarka wystąpiły drgawki, a zaraz po tym stracił on przytomność" – powiedziała w wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Dodała, że weterynarz, który zbadał psa ocenił, że trucizna podana zwierzęciu zaatakowała jego układ nerwowy. "Nie jest jeszcze ustalone, jakiego rodzaju jest to trucizna. Mogła ona być podana w czymś do jedzenia, nie jest też wykluczone, że w sposób wziewny, albo że były to narkotyki" – przekazała.

Prok. Tkaczyszyn wskazała też, że nie ma żadnego związku między podejrzanym a właścicielami posesji, czy z samym psem. Śledczy badają także powiązanie sprawcy z innymi zdarzeniami tego typu, do których doszło na terenie miasta.

"Od 2018 roku w Legnicy było już co najmniej kilka takich przypadków, gdzie doszło do otrucia psów, albo innych zwierząt. Powrót do tych spraw wskazuje już, że schemat działania jest bardzo podobny. Badamy te wszystkie wątki" – wyjaśniła rzeczniczka.

Express Biedrzyckiej - Paweł Kowal: Rosyjskie imperium upadnie w ciągu 2-3 lat

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE