zdj. ilustracyjne

i

Autor: Pixabay

Które zawody będą potrzebne na polskim rynku pracy? Sprawdź, gdzie są największe braki

2022-06-20 11:11

Dzisiejszy rynek pracy w Polsce wciąż ewoluuje, a na brak ofert zatrudnienia raczej nie narzekamy. W niektórych branżach wręcz brakuje pracowników, tak więc pracodawcy z chęcią przyjmują także obcokrajowców. Istnieją zawody, które są coraz bardziej potrzebne. Które i dlaczego? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Zgodnie z szacunkami Oxford University, w ciągu najbliższych 25 lat nawet połowa istniejących dziś zawodów może zniknąć z rynku pracy. Wszystko dlatego, że większość z nich zostanie po prostu zautomatyzowana. Niepotrzebne będzie wtedy zatrudnienie konkretnej osoby. Warto już teraz zmienić branżę, jeśli jesteś fachowcem w którejś z nich. Mowa jest tutaj m.in o zawodach takich jak: agent turystyczny, doradca klienta w banku, telemarketer czy bibliotekarz. Gdzie w takim razie najlepiej szukać zatrudnienia w Polsce? Która praca zapewni godny byt i pewność zatrudnienia? Zawody przyszłości to profesje, na które w perspektywie bliższej lub dalszej będzie największe zapotrzebowanie. Sprawdźcie poniżej w galerii o które chodzi.

Magdalena Meg Krzemień zwycieżyła debiuty w Opolu.Wiemy na co wyda swoją wygraną.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE