KORONAWIRUS W POLSCE. Nowe zakazy i obostrzenia. Oto lista nowych zakazów

2020-03-31 12:45

KORONAWIRUS W POLSCE. Na zakazie wychodzenia z domu w grupach, zakazie spotykania się i odwołaniu imprez masowych się nie kończy. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia we wtorek, 31 marca 2020 roku.

Już kilka dni temu w rozmowie z Polsat News minister Gliński zapowiedział, że niebawem wprowadzone zostaną kolejne restrykcje. Nowe zakazy ogłoszone zostały ogłoszone we wtorek, 31 marca.

KORONAWIRUS W POSCE. NOWE ZAKAZY I OGRANICZENIA. Czego będą dotyczyć?

Kolejne zakazy miałyby dotyczyć m.in. ograniczenia liczby osób, które wchodzą do sklepów i na pocztę. To maksymalnie trzy osoby na kasę i dwie osoby na okienko pocztowe. W każdym sklepie muszą być środki do dezynfekcji. Już wcześniej niektóre sklepy wprowadziły indywidualnie takie ograniczenia. Ale nie był to obowiązek. Ponadto w godz. 10.00 - 12.00 sklepy i apteki będą czynne tylko dla osób starszych. Odwołane zostały wszystkie zabiegi rehabilitacyjne - te, które nie są niezbędne do utrzymania zdrowia i życia. Całkowicie zamknięte będą salony urodowe (gabinety kosmetyczne, salony fryzjerskie i tatuażu). Wprowadzono również zakaz wstępu do parków.

Są również nowe zasady kwarantanny. Osoba poddana kwarantannie musi być całkiem izolowana od rodziny, chyba że wszyscy domownicy poddadzą się kwarantannie.

Minister zdrowia o nowych obostrzeniach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE