Kolejnych 21 nowych tramwajów! To wrocławianie zadecydują jak będzie wyglądać ich wnętrze

i

Autor: Krzysiek Staszkiewicz Kolejnych 21 nowych tramwajów! To wrocławianie zadecydują jak będzie wyglądać ich wnętrze

Kolejnych 21 nowych tramwajów! Wrocławianie zadecydują jak będzie wyglądać ich wnętrze

2021-03-08 15:53

Nie 25, ale 46 tramwajów pojawi się w stolicy Dolnego Śląska w ramach umowy z Modertans Poznań. MPK Wrocław podpisało aneks do umowy na zakup kolejnych 21 Moderusów gamma. Dzięki temu łącznie na wrocławskich torach pojawi się 46 nowych tramwajów. Wrocławianie będą mogli wybrać jaki motyw pojawi się na siedzeniach.

Moderusy Gamma są wyposażone w skrętne wózki, przez co będą mniej eksploatowały wrocławskie torowiska. Gammy to również tramwaje w pełni niskopodłogowe wyposażone w elektroniczne wyświetlacze oraz klimatyzację. Część z nich zastąpi wycofywane z ruchu wagony.

- Te tramwaje w dużej mierze też obsłużą nowe torowiska, które powstają we Wrocławiu. Czyli torowisko w ciągu ul. Długiej przez Popowice i Trasę Autobusowo Tramwajową na Nowy Dwór - mówi Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia. - By pomieścić wszystkie pojazdy, przewoźnik zmodernizuje swoje zajezdnie.

W związku z kupnem nowych tramwajów, MPK Wrocław organizuje konkurs dla pasażerów na motyw, który pojawi się na fotelach Moderusów Gamma.

- Przedstawiamy cztery propozycje: pierwsza to wpisana we wzór herbu literka "W", kolejna to Iglica z Halą Stulecia, Trzecim charakterystycznym elementem jest most Grunwaldzki, a czwartym kojarząca się ze stolicą Dolnego Ślaska brama Wrocławskiego Zoo - wymienia prezes MPK, Krzysztof Balawejder. Pasażerowie mogą głosować na motywy na profilu facebookowym MPK oraz na stronie portalu Wroclaw.pl. Swoje głosy możecie oddawać do 29 marca.

Leniwce - mistrzowie oszczędzania energii | ESKA XD - Zwierzenia Eweliny #17

MPK Wrocław na nowe Moderusy wyda 372 miliony złotych. Oprócz zakupu nowych tramwajów trwają właśnie remonty „nastoletnich” pojazdów: dwudziestu pięciu Protramów 205WrAs i siedemnastu Škód 16T. Dzięki 46 nowym Gammom oraz 42 wyremontowanym Skodom i Protramom, 2/3 tramwajów MPK Wrocław będzie klimatyzowanych oraz w całości lub części niskopodłogowych.

Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE