Kiedy będą matury?

i

Autor: Pixabay.com Kiedy będą matury?

Kiedy będą matury? Szkoły i przedszkola dalej zamknięte. Sprawdź szczegóły

2020-04-24 12:28

Kiedy będą matury? Co z nauką w szkołach? Dzisiaj, 24 kwietnia, na konferencji prasowej minister edukacji ogłosił, kiedy przeprowadzone zostaną egzaminy maturalne. Ponadto do 24 maja będą zamknięte przedszkola i szkoły. Sprawdźcie szczegóły.

To już pewne - szkoły i przedszkola w dalszym ciągu będą zamknięte. Ponadto pojawiły się nowe informacje dotyczące terminów egzaminów. Wiadomo już, kiedy będą matury. Konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego. Uczniowie będą musieli siedzieć w dalekim odstępie od siebie.

Co jeszcze wiadomo? Poznajcie szczegóły.

Kiedy będą matury? Terminy egzaminów

  • 8 czerwca - pierwszy egzamin maturalny
  • matury z pozostałych przedmiotów będą odbywać się w kolejnych dniach po 8 czerwca
  • od 22 czerwca - egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe

Rok akademicki rozpocznie się w normalnym trybie. Nie będzie matur ustnych, bo - jak twierdził na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski - egzaminy ustne narażają ludzi na większe ryzyko zakażenia koronawirusem aniżeli egzaminy pisemne.

Szkoły i przedszkola dalej zamknięte. Do kiedy?

To już kolejne zmiany, jakie zapowiada rząd. Nowością jest jednak to, że przedłużone zostanie zamknięcie szkół i przedszkoli. Szkoły i przedszkola będą zamknięte przynajmniej do 24 maja. A ten termin może nie być ostateczny.

Matura 2020 i egzamin ósmoklasisty w lipcu? KOMENTARZ premiera Mateusza Morawieckiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE