Jak uczelnie radzą sobie podczas pandemii koronawirusa?

2020-10-26 15:11
Uniwersytet Wrocławski przedłuża pracę zdalną
Autor: Barbara Maliszewska/cc/wikipedia

Niektóre przeszły na całkowity tryb zdalny, inne - na hybrydowy. Nagły wzrost zachorowań na koronawirusa, zmusił wrocławskie uczelnie do zmiany sposobów nauczania.

Sytuacja zmusiła władze Uniwersytetu Przyrodniczego do całkowitego przejścia na tryb zdalny. Wyjątkiem są niektóre zajęcia z weterynarii, których nie da się realizować w trybie online.

- Te zajęcia, które będą musiały się odbywać na uczelni, będą w takim ścisłym reżimie sanitarnym. Na weterynarii są to zajęcia maksymalnie 4-osobowe - mówi Martyna Jabłońska z Uniwersytetu Przyrodniczego.

Władze Uniwersytetu Ekonomicznego podjęły decyzję o realizowaniu zajęć w trybie zdalnym przez cały semestr zimowy.

- I to dotyczy zarówno studiów I i II stopnia, studiów doktoranckich, szkoły doktorskiej. Wyjątkiem są jedynie zajęcia laboratoryjne - mówi Jolanta Nowacka z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Pomimo zajęć w trybie online, studenci nadal zamieszkują akademiki. Jednak przestrzegane są tam wszelkie środki bezpieczeństwa, a pokoje zajmowane są pojedynczo.

Koronawirus instrukcja postępowania
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE