Grozi nam inwazja kleszczy we Wrocławiu? Tak twierdzi jeden z radnych miejskich

2020-07-24 10:58
Epidemia kleszczy we Wrocławiu?
Autor: Pexels

Radny Michał Piechel wystosował do prezydenta miasta Jacka Sutryka apel, aby odwołał zakaz koszenia traw we Wrocławiu. Na apel odpowiedział wiceprezydent miasta Adam Zawada: "Nie ma żadnego zakazu."

Czy niekoszenie traw zwiększa ryzyko boreliozy?

Radny powiązał fakt niekoszenia traw z ryzykiem ugryzienia przez kleszcza, który może przenosić boreliozę czy powodować kleszczowe zapalenie mózgu. Rzeczywiście są to bardzo poważne skutki ugryzienia. 

Radny Piechel zapytał, czy w związku z tym miasto zobowiąże się wypłacać mieszkańcom odszkodowania z tego tytułu.

Wiceprezydent Wrocławia: Zakaz koszenia a kleszcze? Brak związku

Wiceprezydent odpowiedział na ten apel, podkreślając, że nie istnieje oficjalny dokument zakazujący koszenia. Przyznał jednocześnie, że są „wewnętrzne wytyczne”, które zalecają rezygnację z koszenia całych trawników, póki nie spadnie obfity deszcz.

Co więcej, stwierdził też, że nie istnieją naukowe dowody związek między długością trawy a populacją kleszczy na danym obszarze. Rekomenduje również osobistą profilaktykę w celu uniknięcia ugryzienia przez kleszcza.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE