Głowa świni i martwa kura. Nie uwierzysz, co ludzie wrzucają do toalety!

2020-03-23 12:13
Pracownicy spółki każdego dnia walczą z awariami pomp
Autor: PGK Dolina Baryczy Pracownicy spółki każdego dnia walczą z awariami pomp

Kości, pieluchy czy chusteczki nawilżane. To tylko niektóre z przedmiotów, które wbrew zakazom wyrzucamy do toalet. Odpady te, choć nie blokują odpływu w domach, potrafią zablokować i zepsuć pompy, z czym każdego dnia walczą pracownicy PGK Dolina Baryczy.

Kości, pieluchy czy chusteczki nawilżane. To niektóre z przedmiotów, które wbrew zakazom wyrzucamy do toalet. Odpady te, choć nie blokują odpływu w domach, potrafią zablokować i zepsuć pompy, z czym każdego dnia walczą pracownicy PGK Dolina Baryczy. Do okolicznych rur kanalizacyjnych zajrzał Sebastian Stelmach.

- Problem dotyka całej naszej sieci - mówi Sabina Misiak, prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Dolina Baryczy.

- Problemy związane z wrzucaniem odpadów do kanalizacji dotyczą zarówno gminy Milicz, jak i Cieszków oraz Żmigród. Nie ma dnia, by pracownicy zespołu pogotowia technicznego nie byli wzywani do zatkanej pompy. Biorąc pod uwagę, że każda z nich zepsułaby się tylko raz w roku, koszt ich napraw sięgałby 3 milionów złotych - wyjaśnia prezes PGK.

Środki na naprawy spółka pozyskuje z opłat mieszkańców, a to wszystko z powodu tego, co wrzucamy do toalet.

- Największym problemem, jeśli chodzi o znaleziska w sieci kanalizacyjnej, to oprócz chusteczek nawilżanych także wiele środków higieny: pieluchy jednorazowe, podkłady, szmaty, zdarzają się też kości, i najgorsze - głowy zwierząt hodowlanych np. głowa kury czy głowa świni - wylicza prezes Sabina Misiak.

Dodajmy, że obecna sytuacja związana koronawirusem i potencjalne braki kadrowe mogą skutkować długotrwałymi awariami sieci kanalizacyjnej. Tym bardziej polecamy, aby nie robić z toalet koszy na śmieci.

Koronawirus instrukcja postępowania
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE