Ferie zimowe 2023 we Wrocławiu. Gdzie wysłać dziecko na półkolonie? [LISTA]

2023-01-11 15:22
Ferie zimowe 2023 we Wrocławiu. Gdzie wysłać dziecko na półkolonie? [LISTA]
Autor: Materiały prasowe UM

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. To doskonały moment, aby zaplanować wolny czas dla uczniów. W województwie dolnośląskim wypadają w 2023 r. w terminie od 13 - 26 lutego. We Wrocławiu pojawi się w tym czasie wiele półkolonii. Sprawdźcie całą rozpiskę poniżej.

Ferie zimowe to dwutygodniowa przerwa zimowa od szkoły. Czekają już na nią z utęsknieniem uczniowie z całej Polski. Na przełomie mogą skorzystać z uroków zimy – zostając w domu bądź gdzieś wyjeżdżając. W każdym województwie termin zimowej przerwy od szkoły wypada kiedy indziej. Co roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu ogłasza te informacje z wyprzedzeniem, aby każdy mógł zaplanować swój wolny czas. Tradycyjnie już dzielone są na cztery turnusy. Ferie zimowe na Dolnym Śląsku będą trwały od 13 – 26 lutego 2023 r. Co mogą w tym czasie robić dzieci we Wrocławiu? Pomysłów jest naprawdę sporo. Sprawdźcie poniżej.

Półkolonie w szkołach

Na zimowe półkolonie zaprasza 30 wrocławskich szkół w różnych rejonach miasta. Przy czym, każda z nich organizuje własny plan i harmonogram zajęć - zgodnie z zainteresowaniami uczniów (przeważnie od godz. 7.00 do 17.00).

Koszt tygodniowego turnusu półkolonii szkolnej wynosi średnio od 100 do 200 złotych plus cena posiłku. Zapisy prowadzone są w placówkach.

O szczegóły warto pytać w placówkach.

„Otwarte sale” - bezpłatne

Także w blisko 20 placówkach oświatowych (w tym w 4 Młodzieżowych Domach Kultury i Centrum Kreatywności TALENT) zaplanowano zajęcia w ramach „otwartych sal” . Będą one organizowane na terenie szkoły z wykorzystaniem jej zasobów i infrastruktury. W zależności od placówki będą trwały przez dwa lub jeden tydzień ferii.

Na sportowo w Spartanie

Jak co roku dla dzieci, które ferie zimowe spędzają we Wrocławiu, Spartan przygotował sportowe półkolonie: pływacko-łyżwiarskie (ul. Wejherowska 34), tenisowo-łyżwiarskie (ul. Spiska 1), piłkarsko-sportowe (ul. Lubińska 53 i ul. Krajewskiego 2) oraz sportowe (ul. Hallera 81). Zajęcia odbywać się będą w ramach dwóch 5-dniowych turnusów, od godz. 7.30 do 16.30. Koszt tygodniowych zajęć od 699 zł do 799 zł. 

Wodne ferie w Aquaparku

Ferie we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej to 5 przygód. Każdego dnia na dzieci w wieku od 7 do 12 lat czekać będzie inna zabawa - Dzień Piracki, Rajski, Olimpijski czy Hawajski, a nawet świat rodem z Avatara w Tajemnicach Podwodnego Świata. W praktyce to nie tylko nauka czy doskonalenie umiejętności pływania, ale też nauka ratownictwa, pływania na SUPach, w monopłetwie, podstawy nurkowania czy nauka tańca hula. Dzieci można przyprowadzać już od 7:30 a odbierać do godziny 17:00. 

5 dni zajęć (w tym posiłki) kosztuje 849 zł, ale można przyprowadzić dziecko np. na jeden dzień, dwa czy trzy dni - wtedy taki całodzienny bilet kosztuje 219 zł.

Ferie jeździeckie na Partynicach

Ferie jeździeckie na Partynicach to przede wszystkim czas aktywnie spędzony wspólnie z końmi.

– W trakcie naszych zajęć każdy z młodych adeptów jeździectwa znajdzie coś dla siebie. Będziemy doskonalić umiejętności jeździeckie podczas zajęć jazdy konnej. Nauczymy się podstawowych figur woltyżerskich – te ćwiczenia świetnie wpływają na koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną. Poznamy też życie koni, nauczymy się nimi opiekować i siodłać – opowiada Agata Więckowiak, koordynator ferii jeździeckich na Partynicach.

Uczestnicy półkolonii wezmą także udział w zajęciach z udziałem psów, które poprowadzi behawiorysta zwierzęcy. Dzięki czemu dzieci dowiedzą się, jak rozpoznawać potrzeby i zachowania tych zwierząt i rozumieć tzw. „psi język”. Poznają też zasady udzielania pierwszej pomocy – umiejętności, które w wielu sytuacjach życiowych mogą okazać się niezwykle cenne.

Półkolonie na Partynicach organizowane będą w ramach dwóch tygodniowych turnusów. Dedykowane są dla dzieci w wieku od 7 do 13 lat. Koszt jednego turnusu wynosi 1400 zł.

Hala Stulecia dla wynalazców i miłośników kosmosu

Z kolei Hala Stulecia – w pierwszym tygodniu ferii – ma wyjątkowo ciekawe propozycje dla fanów kosmicznych przygód. W drugim – dla młodych odkrywców i wynalazców.

Półkolonie potrwają od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-17.00 i adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 13 lat. Koszt turnusu to 850 zł za tydzień. Dla rodzeństwa zniżka w wysokości 100 zł.

Hala Stulecia w ramach opłaty zapewnia wszystkim uczestnikom materiały edukacyjne, ubezpieczenie NNW oraz pełne wyżywienie w postaci 3 posiłków, które można dostosować do indywidualnych potrzeb dziecka.

Warsztaty w Hydropolis

13 lutego rusza także kolejna edycja tygodniowych półkolonii w Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis.

– Podczas dwóch tygodniowych turnusów będzie można wziąć udział w pięciu różnych warsztatach – od nauki kaligrafii i tworzenia własnych książek czy okładek, po zajęcia z dietetykiem. Dzieci będą miały także okazję poznać pracę dziennikarza radiowego od kuchni. Odwiedzą też Teatr Lalek, gdzie m.in. dowiedzą się, jak wykonać scenografię oraz Muzeum Miejskim, w którym zobaczą wystawę dotyczącą dawnych i zapomnianych zawodów – wylicza Martyna Bańcerek, rzecznik prasowy Hydropolis.

Oferta Hydropolis dedykowana jest dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Koszt udziału w półkoloniach wynosi 800 zł za osobę i obejmuje: warsztaty, wejście do atrakcji turystycznych, wyżywienie i ubezpieczenie dziecka.

Wielka podwyżka w PKP Intercity. Bilety kolejowe znów mocno zdrożeją
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE