Dolnośląskie. Straż Graniczna zatrzymała kilkunastu nielegalnych imigrantów

2021-09-21 13:31
Straż Graniczna
Autor: strazgraniczna.pl Straż Graniczna

Czterech osoby podające się za obywateli Afganistanu, jedna za obywatela Pakistanu oraz sześciu Syryjczyków zatrzymali dolnośląscy funkcjonariusze Straży Granicznej.

Jak poinformowała we wtorek PAP mjr SG Joanna Konieczniak, rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, pięciu cudzoziemców – Afgańczycy oraz Pakistańczyk zostało zatrzymanych w okolicach centrów logistycznych na Bielanach Wrocławskich.

Cudzoziemcy przyjechali ze Słowacji, ukryci pod plandeką ciężarówki przewożącej metalowe płyty.

- Kierowca auta, którym przyjechali +pasażerowie na gapę+ poinformował, że podczas rozładunku naczepy wybiegło z niej pięć osób i zanim się spostrzegł zdołali uciec z terenu rampy - podała rzeczniczka.

Pięciu mężczyzn usiłowało ukryć się w okolicy pobliskiej stacji benzynowej, gdzie zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

- Tłumacz wstępnie potwierdził, że czterech cudzoziemców pochodzi z Afganistanu, a jeden z Pakistanu. Przy pomocy tłumacza ustalono także, że dwóch z nich ma 26 i 29 lat, natomiast pozostali twierdzili, że są w wieku 14-16 lat - podała mjr Konieczniak.

Kierowca ciężarówki, w której ukryli się imigranci, rozpoczął podróż w Rumunii i przez Węgry i Słowację przyjechał do Polski. Według ustaleń Straży Granicznej, cudzoziemcy chcieli dotrzeć do Austrii, Niemiec lub Holandii.

Mjr Konieczniak poinformowała także, że w poniedziałek funkcjonariusze ze wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie zatrzymali sześciu obywateli Syrii, którzy wbrew obowiązującym przepisom dotarli na terytorium Unii Europejskiej. Zatrzymano także Białorusina, który pomagał im w nielegalnym przekroczeniu granicy.

Obywatel Syrii zostali zatrzymania podczas kontroli samochodu osobowe po niemieckiej stronie granicy.

- Nie posiadali żadnych dokumentów umożliwiających im legalny wjazd i pobyt jednym z krajów Unii Europejskiej. Cudzoziemcy przebywają w dyspozycji niemieckiej policji - podała rzeczniczka.

Raport z anteny 21.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE