Dolnośląskie. Przekroczone stany alarmowe na trzech rzekach w regionie

2021-08-24 12:07
Rzeka
Autor: pixabay.com

Na trzech rzekach w rejonie Karkonoszy nieznacznie przekroczone są stany alarmowe. Chodzi o rzeki: Kamienna, Łomnica i Kamienica. Wobec prognozowanych opadów spodziewana są do wtorkowego wieczora wezbrania alarmowe w tym rejonie w zlewni rzeki Bóbr.

IMGW w komunikacie ostrzegł przed wezbraniami alarmowymi rzek w zlewni rzeki Bóbr aż do zbiornika Pilchowickiego. Mogą one powstawać do wtorku do godz. 19. Ogłoszono alarm 3 stopnia, a prawdopodobieństwo zjawiska określono na 90 proc.

Po nocnych opadach deszczu na południu Dolnego Śląska w powiatach górskich stany alarmowe są nieznacznie - o kilka lub kilkanaście centymetrów - przekroczone na trzech rzekach. Chodzi o rzekę Kamienną w Jeleniej Górze, rzekę Łomnicę w Łomnicy oraz rzekę Kamienicę w Barcinku.

Stany ostrzegawcze są przekroczone na Pełcznicy w Świebodzicach, na Kaczawie w Świerzawie, na Skorze w Zagrodnie, na Czarnym Potoku w w Mirsku i na Bobrze w Kamiennej Górze.

Minionej nocy dolnośląscy strażacy interweniowali ponad 60 razy, wyjeżdżając przede wszystkim do złamanych gałęzi i powalonych konarów drzew. Najwięcej interwencji było w powiecie ząbkowickim. To właśnie w tej części regionu, czyli w Kotlinie Kłodzkiej oraz powiatach dzierżoniowskim, ząbkowickim i strzelińskim ma jeszcze spaść do 40 mm deszczu.

Quiz. Matematyka na poziomie podstawówki. Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
60 + 6 ⋅ 10 = ?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE