Czy w Jeleniej Górze będzie rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

2020-02-12 14:35
rondo wosp
Autor: Jakub Thauer

Z taką propozycją wystąpił jeleniogórski Sztab przy Bursie Szkolnej. Chodzi o skrzyżowanie u zbiegu ulic Ogińskiego i Różyckiego na Zabobrzu. Wniosek właśnie trafił do prezydenta Jeleniej Góry. Teraz czas na konsultacje z mieszkańcami i ostateczną decyzje - którą podejmie rada miejska!

Jak czytamy w uzasadnieniu - rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma przypominać mieszkańcom naszego miasta o działalności Fundacji. Ta funkcjonuje od blisko 30 lat - również na terenie Jeleniej Góry - realizując swój główny statutowy cel, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Od początku swojej działalności, do jeleniogórskich placówek medycznych Fundacja WOŚP przekazała sprzęt wart ponad 3 000 000 zł. Wyposażone zostały m. in oddziały: pediatryczny, geriatryczny, a także chirurgii ogólnej, onkologicznej i dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Chcielibyśmy w ten sposób uhonorować nie tylko wszystkich wolontariuszy, którzy zbierają co roku pieniądze na rzecz Orkiestry, ale też Fundację WOŚP, żeby ta w Jeleniej Górze miała swoje miejsce.

Podobne działania podjęto m.in. w Warszawie, Zduńskiej Woli, Szczecinku i we Wrocławiu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE