Chcą pomagać rówieśnikom w wyborze szkoły, więc stworzyli portal internetowy

2020-02-12 10:53
Chcą pomagać rówieśnikom w wyborze szkoły, więc stworzyli portal internetowy
Autor: Damian Bonarek

Czteroosobowa grupa uczniów z Technikum numer 10 we Wrocławiu stworzyła portal, który ma pomóc absolwentom podstawówek wybrać najlepsze dla siebie technikum.

Grupa wrocławskich uczniów z Technikum numer 10 we Wrocławiu stworzyła portal, który ma pomóc absolwentom podstawówek wybrać najlepsze dla siebie technikum. Jak mówią, chcą pomóc swoim kolegom i koleżankom, bo wielu z nich ma kłopot z wyborem konkretnego kierunku.

- Technikum mamy nakierowane na konkretny zawód i być może każdy kto chce tam pójść przychodzi, ale niekoniecznie mu to idzie. Potem odchodzą i mówią: "jednak to nie dla mnie" - tłumaczy Krzysztof Wołowski, jeden z twórców portalu wybierzmyrazem.pl.

Stworzony przez nich portal ma to zmienić.

Motywacją do stworzenia tej strony był tez dodatkowy czynnik.

- Zauważyliśmy też, że technika zostały troszeczkę bardziej odsunięte na poziom zawodówek. Kiedy rodzice słyszą o tym, że ich dziecko chce iść do technikum, bardzo często zniechęcają, mówiąc że potem trzeba iść od razu do pracy - mówi Mikołaj Szymczuk, współtwórca portalu wybierzmyrazem.pl.

A takie założenie jest błędne. Po technikum uczeń ma wybór. Może iść do pracy i zarabiać, mając w ręku konkretny zawód, a może kontynuować edukację na studiach.

Portal powstał w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii", która zakłada tworzenie projektów użytecznych społecznie. Na razie obejmuje tylko wrocławskie technika, ale autorzy nie wykluczają rozszerzenia bazy o szkoły z całego województwa.​

Grupa uczniów Technikum numer 10 z Wrocławia stworzyła portal, na którym radzą rówieśnikom jaką szkołę wybrać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE