Chcą pomagać rówieśnikom w wyborze szkoły, więc stworzyli portal internetowy

2020-02-12 10:53 Damian Bonarek
Chcą pomagać rówieśnikom w wyborze szkoły, więc stworzyli portal internetowy
Autor: Damian Bonarek

Czteroosobowa grupa uczniów z Technikum numer 10 we Wrocławiu stworzyła portal, który ma pomóc absolwentom podstawówek wybrać najlepsze dla siebie technikum.

Grupa wrocławskich uczniów z Technikum numer 10 we Wrocławiu stworzyła portal, który ma pomóc absolwentom podstawówek wybrać najlepsze dla siebie technikum. Jak mówią, chcą pomóc swoim kolegom i koleżankom, bo wielu z nich ma kłopot z wyborem konkretnego kierunku.

- Technikum mamy nakierowane na konkretny zawód i być może każdy kto chce tam pójść przychodzi, ale niekoniecznie mu to idzie. Potem odchodzą i mówią: "jednak to nie dla mnie" - tłumaczy Krzysztof Wołowski, jeden z twórców portalu wybierzmyrazem.pl.

Stworzony przez nich portal ma to zmienić.

Motywacją do stworzenia tej strony był tez dodatkowy czynnik.

- Zauważyliśmy też, że technika zostały troszeczkę bardziej odsunięte na poziom zawodówek. Kiedy rodzice słyszą o tym, że ich dziecko chce iść do technikum, bardzo często zniechęcają, mówiąc że potem trzeba iść od razu do pracy - mówi Mikołaj Szymczuk, współtwórca portalu wybierzmyrazem.pl.

A takie założenie jest błędne. Po technikum uczeń ma wybór. Może iść do pracy i zarabiać, mając w ręku konkretny zawód, a może kontynuować edukację na studiach.

Portal powstał w ramach olimpiady "Zwolnieni z teorii", która zakłada tworzenie projektów użytecznych społecznie. Na razie obejmuje tylko wrocławskie technika, ale autorzy nie wykluczają rozszerzenia bazy o szkoły z całego województwa.​

Grupa uczniów Technikum numer 10 z Wrocławia stworzyła portal, na którym radzą rówieśnikom jaką szkołę wybrać