Caritas zakupiła kolejne respiratory do szpitali. Trafią do Oławy i Trzebnicy [POSŁUCHAJ]

2020-11-19 16:16 Sebastian Stelmach
Caritas przekazała respiratory dla szpitali w Oławie i Trzebnicy
Autor: Paweł Trawka / Caritas Archidiecezji Wrocławskiej Caritas przekazała respiratory dla szpitali w Oławie i Trzebnicy

Kolejne respiratory trafiły do dolnośląskich szpitali. Tym razem wrocławska Caritas ufundowała dwa urządzenia dla szpitala w Trzebnicy i jeden dla szpitala w Oławie. Dary przekazano w ramach akcji "Wdzięczni medykom".

Placówki otrzymały respiratory transportowe, które mają bardzo szerokie zastosowanie.

- Respiratory transportowe są wykorzystywane dla pacjentów, którzy wymagają oddechu zastępczego i transportu. Musimy np. wykonać badanie tomografem, który jest w innej części szpitala więc wszędzie tam, gdzie pacjent trafia niezbędny jest respirator transportowy - wyjaśnia Paweł Orzechowski, zastępca dyrektora szpitala w Trzebnicy.

Jeden z nowych respiratorów zasili też bazę Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oławie.

- Nam jest potrzebny każdy sprzęt, a szczególnie ten który bezpośrednio ratuje życie pacjentów. Otrzymany respirator trafi do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - dodaje Anna Kotala, zastępca dyrektora szpitala w Oławie.

Przypomnijmy, że wcześniej identyczny sprzęt otrzymał szpital w Miliczu i szpital wojskowy we Wrocławiu. W całym kraju Caritas przekaże szpitalom 100 respiratorów.

Posłuchaj: Nowe respiratory dla szpitali z Oławy i Trzebnicy
Zarażona koronawirusem, w śpiączce, urodziła dziecko.