Były wiceprezydent Wrocławia znowu przed sądem. Brał łapówki?

2020-03-06 8:31
Były wiceprezydent Wrocławia znowu przed sądem. Brał łapówki?
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Były wiceprezydent Wrocławia znowu przed sądem. Brał łapówki?

Sprawa byłego wiceprezydenta Wrocławia - Michała J. wraca do ponownego rozpatrzenia. Tak postanowił wczoraj sąd okręgowy. Mężczyzna jest oskarżony o przyjęcie łapówki. Tomasz G., wrocławski biznesmen, miał opłacić mu część wycieczki na Zanzibar. Michał J. był pełnomocnikiem prezydenta Wrocławia ds. Euro 2012. Wcześniej mężczyzna został uniewinniony, jednak po kasacji przez sąd najwyższy, sprawa wróciła na wokandę.

Michał J. nie czuje się winny. - Osoby, które ze mną pracowały, zapytane wprost, przeze mnie czy przez mojego adwokata, czy w jakikolwiek sposób wpływałem bezpośrednio na decyzje dotyczące Tomasza G. każda odpowiadała, że nie - tłumaczył podczas apelacji oskarżony.

Ten argument nie przekonał jednak sędziego, Marka Poteralskiego - Ten materiał dowodowy w ocenie sądu wskazuje, że pana działalność była działalnością, niestety, na szkodę interesu publicznego. Przy popełnieniu tego przestępstwa, wcale nie trzeba wykazać, że przyczynił się pan do rozstrzygnięcia konkretnego przetargu - mówił sędzia.

Teraz cała sprawę ponownie rozpatrzy sąd rejonowy dla Wrocławia- Śródmieścia.

ESKA Top 5 odc. 110
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE