Będzie remont ścieżki rowerowej w Miliczu. Zamiast asfaltu pojawi się mączka

2020-06-08 17:46
Tak wygląda ścieżka rowerowa w okolicach Kaszowa pod Miliczem
Autor: Sebastian Stelmach Tak wygląda ścieżka rowerowa w okolicach Kaszowa pod Miliczem

Korzenie niszczą asfalt, a kamienie - opony. To rzeczywistość, z którą mierzą się rowerzyści jeżdżący ścieżką rowerową w okolicach Milicza. To najstarszy odcinek Dolnośląskiej Krainy Rowerowej, wymagający pilnych napraw.

Z prośbą o interwencję ws. fatalnego stanu ścieżki zwrócił się do nas pan Janusz, który codziennie podróżuje nią z Milicza do Gruszeczki.

- Ścieżka jest w opłakanym stanie. Asfalt jest popękany, bo w niektórych miejscach korzenie go wypychają. Ponadto problemem jest gruby tłuczeń na przejazdach i wjazdach do posesji gdzie złapałem już dwie gumy - mówi nasz słuchacz.

I choć pan Janusz wskazuje nam problemy na ścieżce z Milicza do Gruszeczki, warto wskazać, że podobne problemy gnębią ścieżkę z Milicza w stronę Grabownicy.

Jak się okazuje, gmina Milicz zleciła już remont wybranych fragmentów ścieżki.

- Mamy świadomość, że tam, gdzie jest asfalt w lesie, korzenie wrastają w nawierzchnię i ją niszczą. Dlatego te odcinki będą wymienione, m.in. w Sułowie, w Praczach oraz w Kaszowie. Asfalt zostanie ściągnięty i zostanie wymieniony na mączkę kamienną - mówi Ewa Bezpałko-Szmigiel z Urzędu Miejskiego w Miliczu.

Remont będzie wykonany do 10 lipca, a prace wykona gminny Zakład Usług Komunalnych.

Dodajmy, że gmina zamierza pozyskać środki na remont całej, 20-kilometrowej ścieżki w okolicy Milicza. Trasa ta ma już blisko 9 lat i jest już mocno zużyta.

Nowy blask Kina Astra w Obornikach Śląskich
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE