Andrzejki 2022. NAJPOPULARNIEJSZE wróżby na Andrzejki! Większość z nich pamiętasz ze szkoły

2022-11-28 20:10
Andrzejki/ zdj. poglądowe
Autor: Pexels

Wielkimi krokami zbliżają się Andrzejki. Zgodnie ze zwyczajem, w tym roku również przypadają na noc z 29 na 30 listopada - z wtorku na środę. Warto w tym czasie wrócić to tradycyjnych pogańskich zwyczajów - lać wosk i sprawdzić najpopularniejsze wróżby. Jakie są najlepsze zabawy andrzejkowe? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii.

Andrzejki 2022. Już niedługo będziemy mogli sobie polać wosk, a jak szczęście dopisze - może akurat spełni się to, czego oczekujemy. Andrzejki to magiczny wieczór - potocznie nazywany także ostatkami - który obchodzimy w nocy z 29 na 30 listopada. Imieniny obchodzą w ten dzień mężczyźni o imieniu Andrzej. Jednocześnie każdy z nas może przygotować wtedy nastrojowy wieczór wróżb. W grę wchodzi tutaj przebijanie papierowego serca igłą, ustawianie butów i wiele innych andrzejkowych atrakcji, które pamiętamy jeszcze ze szkoły. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą się przy tym świetnie bawić. Co ciekawe, dawniej andrzejkowe magiczne wróżby miały charakter wyłącznie matrymonialny. Praktykowały je tylko niezamężne dziewczyny, jednak z czasem święto zaczęło mieć bardziej luźny charakter. Dzisiaj Andrzejki mogą obchodzić również panowie.

Andrzejki to polska tradycja, której początków możemy sięgnąć w 1557 r. Warto więc ją kultywować nadal. Jakie są najlepsze wróżby na Andrzejki? Sprawdźcie poniżej w naszej galerii wszystkie szczegóły!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE