Chłód i opady śniegu w całej Polsce
Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Polska pozostanie w zasięgu chłodnego powietrza polarnego.
W czwartek, 27 listopada 2025 roku, na północnym wschodzie kraju oraz na wschodzie mogą wystąpić słabe opady śniegu i śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże lub całkowite, ale na zachodzie i w centrum dnia pojawią się przejaśnienia.
Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od około 0°C na północnym wschodzie do 5°C nad morzem. W rejonach podgórskich i w górach temperatura może spaść do około -1°C, a wiatr na południu i w Sudetach będzie dość silny, co może powodować zawieje śnieżne.
Mróz i mgły w nocy – uwaga na oblodzenia
Noc z 27 na 28 listopada przyniesie przymrozki. Temperatura minimalna spadnie do około -6°C na większości kraju, a w kotlinach górskich nawet do -10°C. Miejscami pojawią się marznące mgły i szadź, które mogą ograniczać widoczność do około 200–300 metrów i powodować śliskie nawierzchnie na drogach i chodnikach.
28 listopada – chłodno z przejaśnieniami i lokalnymi opadami
W piątek, 28 listopada 2025 roku aura nie ulegnie dużej zmianie. Temperatura maksymalna wyniesie od -2°C na północnym wschodzie i w górach do około 6°C nad morzem. Zachmurzenie będzie duże, ale w centrum kraju oraz na północnym wschodzie pojawią się przejaśnienia. Na wschodzie mogą jeszcze wystąpić słabe, zanikające opady śniegu lub mżawki.
Warszawa – chłodno z możliwymi opadami i mgłami
W stolicy 27 listopada spodziewamy się całkowitego zachmurzenia z okresowymi, słabymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna sięgnie około 2°C. W nocy możliwe są mgły ograniczające widoczność do około 300 metrów, a temperatura spadnie do -2°C, co może powodować śliskie miejsca na ulicach i chodnikach.