Wołodymyr Zełenski

i

Autor: President Of Ukraine flickr.com “Armia rosyjska nie byłaby sobą, gdyby nie zabijała”. Mocne przemówienie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

Zełenski został zapytany o pierwsze słowa, jakie skierowałby do Putina - oto, co odpowiedział [WIDEO]

2022-04-07 10:50

Od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę trwają negocjacje w sprawie bezpośredniego spotkania przywódców obu krajów. Podczas jednego z wywiadów Wołodymyr Zełenski został zapytany o to, jakie byłyby jego pierwsze słowa skierowane do Władimira Putina. Dowiedzcie się, co odpowiedział prezydent.

Wołodymyr Zełenski spotka się z Władimirem Putinem? Negocjacje w sprawie doprowadzenia do takiego spotkania trwają od samego początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Choć droga do tego jest jeszcze daleka, można mówić o pewnych postępach. W negocjacje zaangażowała się Turcja. Rząd w Ankarze chce dać obu przywódcom możliwość spotkania na neutralnym gruncie. Między innymi ten temat został poruszony w wywiadzie, jaki z prezydentem Ukrainy przeprowadziła turecka telewizja Habertürk TV. Jedno z pytań było szczególnie ciekawe. Dziennikarka chciała się dowiedzieć, jakie byłyby pierwsze słowa Wołodymyra Zełenskiego do Putina. Co usłyszała w odpowiedzi? O tym w dalszej części artykułu.

Piotr Ikonowicz przygarnął rodzinę z Ukrainy

Pierwsze słowa do Putina? Oto, co odpowiedział Zełenski - WIDEO

Choć skala zbrodni dokonanych przez stronę Rosyjską jest ogromna, Ukraina nie rezygnuje z rozmów pokojowych. Prezydent Zełenski podchodzi do tego tematu bardzo poważnie, dlatego jest otwarty na bezpośrednie spotkanie z przywódcą Rosji. Jak zaczęłaby się ich rozmowa? Turecka dziennikarka która zadała to pytanie, usłyszała następującą odpowiedź od prezydenta Ukrainy:

Nie jest ważne, jak byśmy zaczęli, ale jak skończyli - powiedział Wołodymyr Zełenski.

Kiedy może dojść do spotkania Zełenski - Putin?

Odkrycie dowodów zbrodni wojennej w Buczy i innych podkijowskich miejscowościach oddaliły perspektywę bezpośredniego spotkania Zełenskiego z Putinem, ale nie znaczy to, że opcja w ogóle nie jest już rozważana. Trudno przewidzieć datę ewentualnego spotkania przywódców zwaśnionych państw. Gotowość udzielenia neutralnego terenu zgłosiły m.in.: Turcja, USA, Polska i Izrael. Zdaniem Zełenskiego, ewentualne rozmowy powinny być poprzedzone spotkaniem doradców przywódców wymienionych państw.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE