W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów [GALERIA]

2021-06-23 9:49

Sezon ślubny w pełni. Jedni niebawem staną przed ślubnym kobiercem, inni dopiero rozpoczynają przygotowania. Warto jednak wiedzieć, że NIE KAŻDY może zawrzeć sakrament małżeństwa. Istnieją tak zwane PRZESZKODY MAŁŻEŃSKIE, które nie pozwalają na zawarcie związku małżeńskiego w kościele katolickim. Co to takiego i w jakich przypadkach ślubu w kościele możemy nie otrzymać? Szczegóły poniżej.

Pandemia koronawirusa wielu parom pokrzyżowała plany związane ze ślubem i weselem. Niektórzy zmuszeni byli przełożyć uroczystość ze względu na zakaz organizowania wesel, inni zdecydowali się na sam ślub bez imprezy weselnej. Powoli jednak wszystko wraca do normy. Wesela powróciły od 15 maja.

Początkowo na weselu mogło spotkać się jedynie 25 osób. Imprezy musiały być organizowane w plenerze. Sytuacja zmieniła się od 28 maja. Wprowadzono wtedy na weselach nowe obostrzenia. Imprezy można było organizować na maksymalnie 50 osób. Te mogły odbywać się zarówno w plenerze jak i w lokalu. Od 6 czerwca LIMITY zostały ZWIĘKSZONE. Obecnie wesela można organizować na 150 osób. Co ważne, do limitów na weselach nie są wliczane osoby w pełni zaszczepione: dwoma dawkami, jeśli chodzi o Pfizera, Modernę i AstręZeneca oraz jedną dawką J&J. Limity obowiązują również w kościołach. Aktualny limit w instytucjach kultu religijnego osób wynosi maks. 1 osoba na 15 m2.

ZOBACZ TEŻ: Na polskich drogach będą NOWE ZNAKI. Sprawdź, kogo dotyczą i co oznaczają [ZDJĘCIA]

Przeszkody małżeńskie w kościele katolickim - Kodeks Prawa Kanonicznego

Przeszkodą w organizacji ślubu mogą być nie tylko obostrzenia związane z pandemią, ale również tzw. PRZESZKODY MAŁŻEŃSKIE zawarte w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Są to cechy i okoliczności rzeczowe, które nie pozwalają osobom nimi obarczonymi na ważne zawarcie sakramentu małżeństwa. Zanim więc zaczniemy planować ślub, warto dowiedzieć się, czy któraś z nich nas nie dotyczy.

W tych sytuacjach NIE DOSTANIESZ ŚLUBU w kościele. Lista 12 powodów. Zobacz:

Raport z anteny 7.06, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze