Ta akcja może odmienić los tych zwierząt w Polsce! Jak im pomóc? Co trzeba zrobić?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ta akcja może odmienić los TYCH zwierząt w Polsce! Jak im pomóc? Co trzeba zrobić?

2021-05-06 11:45

Ta akcja może odmienić los tych zwierząt w Polsce! Zamów darmową naklejkę i pomagaj! O co chodzi? Każdego dnia pod kołami samochodów giną setki leśnych zwierząt. Wiewiórki, kuny, lisy i jeże wciąż są w niebezpieczeństwie. Jak z tym walczyć? Najważniejsze jest odpowiednie edukowania i uświadamianie społczeństwa, że nie powinniśmy być obojętni na los zwierząt!

W Polsce pod kołami samochodów giną masowo dzikie jeże. Trudno o pełne dane o jakiej liczbie jeży mówimy (niektóre źródła podają, że rocznie jest to ponad 40 tys. osobników), jednak bez wątpienia plasują się one w czołówce zwierząt ulegających kolizjom z pojazdami. W wielu przypadkach, w wyniku śmierci jednego jeża, ginie również kilka innych. Gdy zginie samica wychowująca potomstwo, która intensywnie żeruje, aby wykarmić oczekujące w gnieździe potomstwo, osierocone młode nie mają żadnych szans na przeżycie - czytamy

e-nauka zdała egzamin? SuperNova w samo południe

„NAKLEJKI RATUJĄCE ŻYCIE” to akcja, która ma uświadamiać i pomagać. Naklejki są całkowicie darmowe, a żeby je otrzymać wystarczy podać na stronie swoje dane do wysyłki. Możecie również wybraną kwotą wspierać fundację, która zajmuje się nie tylko jeżykami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!