SUPERNOWOCZESNE DRONY trafiły do policjantów w dużych miastach! Kierowcy, UWAŻAJCIE!

2021-01-26 15:27
Dron / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
Autor: Pixabay Dron / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

To nowa broń w walce z osobami, które łamią przepisy. Chodzi tu nie tylko o kierowców. Na baczności muszą się mieć piesi. Do czego polska policja wykorzystuje supernowoczesne drony, które trafiły już do największych miast?

Policja nie tylko zabezpiecza imprezy masowe, strajki czy “suszy” kierowców. Organizuje też akcje związane z bezpieczeństwem w okolicach przejść dla pieszych. I to przede wszystkim w tym mają pomagać drony, które trafiły do policjantów w największych miastach w Polsce. Przeznaczone są one przede wszystkim dla funkcjonariuszy drogówki. 

Żeby korzystać z drona funkcjonariusze musieli zostać przeszkoleni i zdobyć odpowiednie uprawnienia. I tak na przykład w Poznaniu przeszkolonych zostało czterech operatorów. Urządzenie będzie mogło pracować tylko przy sprzyjającej pogodzie. Jeżeli więc będzie padało lub za mocno wiało, drony będą w magazynach. Na co dzień mają one pracować w największych miastach, ale mundurowi zapowiadają, że “dronowe” patrole będą pojawiały się też w mniejszych miejscowościach. 

Celnicy w akcji. Koniec hazardu w Szczecinie Dąbiu

Policja: Drony - do czego będą wykorzystywane? 

To pytanie, które z pewnością zadaje sobie wielu z Was. Do czego więc będą wykorzystywane policyjny dron?

Przede wszystkim będzie rejestrować wykroczenia związane z zagrożeniami dla pieszych. Chodzi więc o niebezpieczne sytuacje w obrębie skrzyżowań, przejść dla pieszych. Oczywiście dron może też rejestrować przejazdy na czerwonym świetle i wiele innych zdarzeń, do których dochodzi na drogach, jednak głównym celem jest nastawienie się na bezpieczeństwo pieszych

informuje mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. 

W stolicy Wielkopolski dron nie wyleciał jeszcze na ulice. Pierwsze loty jednak odbyły się już na przykład w Warszawie. Posypały się też pierwsze mandaty. W sumie funkcjonariusze wystawili ich 12. 10 mandatów trafiło do kierowców, a 2 do pieszych. We wszystkich przypadkach chodziło o niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze