Sukces ukraińskiej armii! Żołnierze odbili Dmytriwkę w obwodzie charkowskim

2022-08-05 10:39
Sukces ukraińskiej armii! Żołnierze odbili Dmytriwkę w obwodzie charkowskim
Autor: BULENT KILIC/AFP/East News Sukces ukraińskiej armii! Żołnierze odbili Dmytriwkę w obwodzie charkowskim

Sukces ukraińskiej armii. Żołnierze odbili miejscowość znajdującą się w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju. Z okupacji rosyjskich wojsk udało się wyzwolić Dmytriwkę. Jak podkreślają władze regionu, sukcesów jest więcej.

Dmytriwka wyzwolona

Siły zbrojne Ukrainy zajęły wieś Dmytriwka w obwodzie charkowskim na wschodzie kraju - poinformował w piątek szef władz obwodowych Ołeh Syniehubow.

"Nasi obrońcy wyzwolili z rąk okupantów i całkowicie kontrolują wieś Dmytriwka w rejonie (powiecie) iziumskim. Zniszczyli przy tym wiele sprzętu i piechoty przeciwnika" - oświadczył Syniehubow. W komunikacie opublikowanym na serwisie Telegram szef obwodu zapewnił, że w obwodzie charkowskim armia odniosła też "inne sukcesy". Siły ukraińskie umocniły pozycje w rejonie Dmytriwki.

Czytaj także: 8-latek z Ukrainy wzrusza do łez! Zobaczcie, jak wspiera walczących na froncie

Syniehubow napisał także o nieudanej - jak zapewnił - rosyjskiej próbie przerwania obrony ukraińskiej w rejonie Husariwki, również leżącej w rejonie iziumskim. "Wróg wycofał się, ponosząc straty" - dodał.

Na sytuację wokół Iziumu zwrócił uwagę w najnowszym komentarzu amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW). Wskazał, że siły ukraińskie przeprowadziły szereg lokalnych kontrataków między Iziumem a Słowiańskiem. Zdaniem ISW jeśli Ukraina będzie w stanie mocno naciskać w okolicach Iziumu, jednocześnie rozwijając kontrofensywę na południu kraju, w obwodzie chersońskim, to siły rosyjskie staną przed bardzo trudnymi wyborami - będą musiały porzucić wysunięte na zachód pozycje wokół Iziumu, by chronić swoje lądowe linie komunikacji, albo przerzucić na ten obszar więcej wojska z innych obszarów frontu, co z kolei narazi ich pozycje w tych miejscach

Rosję czeka rewolucja? Naród mu nie wybaczy! [UkrAlina]

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?
Listen to "Płk Matysiak: ukraińskie służby coraz sprawniej działają [EXPRESS BIEDRZYCKIEJ] podcast" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze