Siłownie otwarte już w lutym. Obowiązywać będą NOWE ZASADY. Jakie?

2021-02-01 16:12
Branża fitness mówi dość i zapowiada otwarcie! Kiedy będzie można pójść na siłownię?
Autor: Pixaby Branża fitness mówi dość i zapowiada otwarcie! Kiedy będzie można pójść na siłownię?

Branża fitness to kolejna grupa przedsiębiorców, która zapowiada otwarcie pomimo obowiązujących obostrzeń. W sieci pojawiło się już oświadczenie w tej sprawie Polskiej Federacji Fitness. Opublikowano również nowe zasady, obowiązujące w siłowniach. Jakie jest stanowisko rządu? Kiedy dokładnie siłownie zostaną otwarte? Sprawdźcie w naszym materiale.

Spis treści

  1. Kiedy siłownie i kluby fitness zostaną otwarte? Jest stanowisko rządu
  2. Branża fitness zapowiada otwarcie od 1 lutego
  3. Otwarcie siłowni i klubów fitness. Jakie będą obowiązywać zasady?

Kiedy siłownie i kluby fitness zostaną otwarte? Jest stanowisko rządu

Temat otwarcia siłowni i klubów fitness został poruszony podczas konferencji prasowej, w której brał udział Mateusz Morawiecki. Co powiedział przedstawiciel rządu? Premier zapowiedział, że siłownie mogą zostać otwarte w lutym. To jedna z tych branż, która została najbardziej poszkodowana przez pandemię koronawirusa. Są jednak pewne warunki, które muszą zostać spełnione, by siłownie mogły zostać otwarte. Wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej, która w Polsce wciąż jest trudna.

Zamieszkał w mongolskiej jurcie na terenie Politechniki Krakowskiej

W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym - ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego - będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie. Jeśli nastąpi jednak wzrost zakażeń i zgonów, to będziemy musieli te plany zweryfikować - zaznaczył szef rządu.

W czwartek, 21 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli branży fitness z politykami z ministerstwa rozwoju. Rozmowy nie przyniosły jednak żadnych rezultatów. Przedstawiciele rządu podkreślają, że obiekty, które wznowią swoją działalność pomimo obowiązujących obostrzeń nie otrzymają wsparcia z tarczy finansowej.

Branża fitness zapowiada otwarcie od 1 lutego

Na ten moment branża fitness zapowiedziała wielkie otwarcie. Siłownie miałyby ruszyć 1 lutego. Oświadczenie w tej sprawie pojawiło się w sieci kilka dni temu. Opublikowała je Polska Federacja Fitness. To kolejna branża po gastronomii czy hotelach, która ma dość.

01.02.2021 #OTWIERAMY BRANŻĘ FITNESS - BEZ WZGLĘDU NA DECYZJĘ RZĄDU W KWESTII DALSZYCH OBOSTRZEŃ - czytamy w poście na portalu społecznościowym.

Jak podkreślają przedstawiciele PFF, wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do akcji, otrzymają wsparcie ze strony prawnej, merytorycznej oraz "papierologicznej".

Otwarcie siłowni i klubów fitness. Jakie będą obowiązywać zasady?

Jak czytamy w poście Polskiej Federacji Fitensss wszystko ma odbywać się w wysokim reżimie sanitarnym:

  • 1 os. / 12m2 [lekko podwyższony względem strefy czerwonej przed lockdownem]
  • Odstęp między pracownikami oraz ćwiczącymi —> 1,5 m
  • Dezynfekcja rąk przed wejściem do klubu oraz po wyjściu z klubu.
  • Dezynfekcja szafek przez klubowiczów po każdym użyciu
  • Rekomendowane wyłączenie co drugiego pionu szafek w szatni celem uniknięcia zagęszczenia ruchu
  • Zalecane w miarę możliwości —> pomiar temperatury klubowiczów przed wejściem do klubu
  • Obowiązkowe maseczki wśród pracowników oraz klientów [w przypadku klientów - wyjątkiem będzie realizowanie treningu]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze