Sekretny sygnał ręką. Sprawdź, dlaczego MUSISZ go znać

i

Autor: Unsplash - Ümit Bulut (zdjęcie ilustracyjne) Sekretny sygnał ręką. Sprawdź, dlaczego MUSISZ go znać

Sekretny sygnał ręką. Sprawdź, dlaczego MUSISZ go znać [WIDEO]

2021-03-26 11:00

Z pewnością wiele razy używaliśmy rąk, próbując wytłumaczyć nasze potrzeby i myśli. Gesty są bardzo przydatne, gdy chcemy się z kimś porozumieć nie znając wspólnego języka. Jednym z takich jest międzynarodowy znak "POMÓŻ MI", który osoba potrzebująca może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Jak go wykonać i co powinna zrobić osoba, która zobaczy taki znak? Szczegóły w artykule.

Prosty sygnał ręką może uratować życie. Jak go wykonać?

Międzynarodowy znak „POMÓŻ MI” jest dyskretnym sygnałem, który możemy wysłać do kogoś kogo znamy lub całkowicie obcej nam osoby. Informuje on o tym, że jesteśmy ofiarą przemocy i nie możemy przeciwstawić się i głośno zawołać o pomoc. Znak ,,pomóż mi’’ to wezwanie o pomoc zrozumiałe na całym świecie. Nie wymaga bliskiego kontaktu, może być pokazany nawet przez okno czy w internecie. To prosty gest ręką, który ofiara przemocy może dyskretnie pokazać np. kurierowi, sprzedawcy w sklepie czy też podczas rozmowy video. Wystarczy pokazać otwartą dłoń. Następnie złożyć ją w pięść chowając kciuk do środka.

Raport z Anteny 25.03

Jak się zachować, gdy ktoś pokaże nam ten znak?

  1. Nie powinniśmy dawać oznak, że coś jest nie tak. Zwłaszcza gdy obserwuje nas osoba, która potencjalnie może być sprawcą. Ofiarę mogłoby to narazić na konsekwencje.
  2. Zakończ spotkanie lub rozmowę, tak jakby nic się nie stało.
  3. Skontaktuj się z policją pod numerem alarmowym 112 i wyjaśnij sytuację, oraz poinformuj, że osoba ta w ten sposób poprosiła nas o pomoc.
Międzynarodowy znak pomóż mi

i

Autor: policja.pl Międzynarodowy znak "pomóż mi"

Jesteś pewny, że wiesz, co oznaczają te znaki drogowe? Możesz się zdziwić!

Pytanie 1 z 17
Ten znak drogowy oznacza:
Jesteś pewny, że wiesz, co oznaczają te znaki drogowe?