Samolot wojskowy uderzył w budynek mieszkalny w Rosji. Rośne liczba ofiar

i

Autor: Twitter Zdjęcie z katastrofy. Płonący blok

Samolot wojskowy uderzył w budynek mieszkalny w Rosji. Rośne liczba ofiar

2022-10-17 18:15

W mieście Jejsk w południowo-zachodniej Rosji, nieopodal granicy z Ukrainą, samolot wojskowy Su-34 uderzył w wielopiętrowy blok mieszkalny; w wyniku katastrofy maszyny duża część budynku została objęta ogniem. Nie jest jeszcze znana liczba ofiar - powiadomił w poniedziałek niezależny rosyjski portal Meduza.

Według wstępnych doniesień bombowiec był "w pełni uzbrojony". Doszło do serii wybuchów, w wyniku których zostało uszkodzonych co najmniej 15 mieszkań - przekazała Meduza za lokalnymi mediami i kanałami w mediach społecznościowych. Pilot samolotu najprawdopodobniej katapultował się z wnętrza.

Ponad 80-tysięczny Jejsk to port nad Morzem Azowskim, w rosyjskim Kraju Krasnodarskim. W marcu Radio Swoboda podało, że w Jejsku znajduje się jedno z około 40 lotnisk w Rosji, na Białorusi i okupowanym Krymie, z których armia Rosji przeprowadza ataki na Ukrainę.

22. Festiwal sztuki Cyrkowej w Warszawie, Rozdanie nagród
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE