Koronawirus

i

Autor: Pixabay Koronawirus na Podkarpaciu. Raport Ministerstwa Zdrowia: 05.01.2022

Rośnie liczba zakażonych wariantem Omikron. Wiceminister zdrowia podał dane

2022-01-18 8:56

Badania potwierdziły 19 652 nowych zakażeń koronawirusem, w tym 709 Omikronem. Zmarło 377 osób z COVID-19 – poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

"Piąta fala zapukała do nas i zaczyna się na dobre rozgaszczać w naszych progach" - powiedział Kraska w programie "Newsroom" Wirtualnej Polski.

Jak poinformował Kraska, badania potwierdziły 19 652 nowych przypadków zakażeń COVID-19. To - jak stwierdził - blisko 20 tys. dziennie zakażeń koronawirusem. "Tydzień do tygodnia to wzrost o 72 proc. To duży, lawinowy wzrost" - powiedział Kraska.

Wariant Omikron. Rośnie liczba przypadków

Wiceminister zauważył, że udział omikronu w strukturze badanego genomu zaczyna dynamicznie wzrastać. "W tej chwili to jest poziom rzędu 20 proc." - poinformował. Obecnie odnotowano 709 zakażeń omikronem.

"377 osób przegrało walkę z COVID-19. Prawie 300 osób to osoby niezaszczepione" - dopowiedział wiceminister.(

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 17.01 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE